Karštymečiu rajone didelių gaisrų pavyko išvengti

gaisrasDaug nerimo dėl šalį užplūdusių karščių turėję Šilutės ugniagesiai regis jau gali lengviau atsikvėpti: didelių gaisrų karščiausiomis pastarojo mėnesio savaitėmis Šilutės rajone išvengta.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) atstovas Arūnas Ališauskas sako, jog kelias pastarąsias savaites šalį kepinant karščiams jam su kolegomis nerimo būta. Tačiau panašu, kad ugniagesių globėjas šventasis Florijonas kaip reikiant pasistengė ir apsaugojo Pamarį nuo viską savo kelyje naikinančios stichijos proveržių.

Tiesa, per gegužės ir birželio mėnesius kelios nelaimės visgi įvyko: Versmininkų kaime sudegė ūkiniai pastatai, dar viena daržinė supleškėjo Kintuose, o neseniai Juškaičiuose ugnis sunaikino laukuose dirbusio ūkininko traktorių. Tačiau šių gaisrų priežastys ne aukšta aplinkos temperatūra: pirmuoju atveju tai buvo pašalinis ugnies šaltinis (kitaip tariant, neatsargus žmogaus elgesys su ugnimi), Kintuose įtartas padegimas, o trečiuoju atveju nustatytas elektros instaliacijos gedimas.

Gaisrų kone visai išvengta miškuose. Pasak A.Ališausko, gali būti, jog tai todėl, kad ir žmonių juose kol kas dar mažai, nes nėra nei uogų, nei grybų. Tačiau vienas nedidelis gaisras visgi kilo Švėkšnos seniūnijos Stemplių kaime esančiame privačiame miške. Liepsnos įsiplieskė dieną, kai miške darbavosi miškakirčiai, jas pastebėjo pats miško savininkas.

Į gaisravietę suskubo trys ugniagesių ir viena Šilutės urėdijos autocisterna, bendromis pajėgomis liepsnos numalšintos per kelias valandas. Didelių nuostolių jos nepadarė, išdegė maždaug 28 arų plotas.

„Laimė, kad gaisras buvo greit pastebėtas, o jo priežastis – koks nors pašalinis ugnies šaltinis, galbūt netgi technikos darbo metu įskelta žiežirba“, – sakė Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas. 

Daug mažiau incidentų šiemet pavasarį būta ir pievose, kurias gesinti ankstesniais metais ugniagesiai tiesiog nespėdavo važiuoti. Šį pavasarį gesinti tik pavieniai pievų gaisrai. Kur kas rečiau šiemet dega ir šiukšlių konteineriai: gegužę sudegintas vienas, o birželį degė du.

Šilutės PGT vadovai pastebi, jog šilutiškiai jau tapo sąmoningi ir išgirdo nuolatinius jų prašymus nepilti į konteinerius karštų pelenų ir jų neniokoti, nedeginti pernykštės žolės.