Kartu gyvenusius, bet nesutarusius brolius išskyrė teismas

Untitled-1 copyIlgus metus trukusią nesantaiką tarp dviejų brolių turėtų numalšinti teismo sprendimas – vienas jų už sunkų sveikatos sutrikdymą pasiųstas už grotų trejiems metams. Tik kažin ar per tą laiką emocijos aprims.

„Lietuvoje nėra teisingumo, viskas į vieną pusę, viskas labai neteisingai, nes aš neturiu pinigų. Jis man šonkaulius sulaužė, dantis išmušė, pirštus sulaužė, bet policija gina jį, nes ten – jo draugai“, – išklausęs nuosprendį Klaipėdos apygardos teisme piktinosi 49 metų Albinas Sūdžius.

O išeidamas iš posėdžių salės dar padeklamavo ketureilį: „Kas turi pinigų, tas traukiniu važiuoja, o kas neturi jų, tas pabėgius skaičiuoja“.

Konfliktas tarp brolių, kai vienas čiupo peilį, o kitas žarsteklį, vos nesibaigęs vieno mirtimi, tikriausiai dar bus nagrinėjamas teisme, mat A. Sūdžius nusiteikęs nuosprendį skųsti. Į kaltinamųjų suolą sėdęs nevedęs, iki šiol neteistas vyras buvo kaltinamas sunkiu sveikatos sutrikdymu.

Jis teisme aiškino, kad visos problemos – dėl turto. Mat jis su broliu gyvena tėvų po mirties likusiame, bet dar nepadalintame name. Konfliktas kilo pernai Kūčių vakarą – gruodžio 24-ąją Šilutės rajone, Juknaičių gyvenvietėje.

Penkeriais metais jaunesnis brolis Linas Sūdžius kieme valė šulinį. Vyresniajam nepatiko, kad iš šulinio pumpuojamas vanduo užliejo šuns būdą.

„Kartu gyvename nuo gimimo. Dabar jis turi keturis kambarius, aš vieną. Nori, kad jam užrašyčiau savo. Dėl to ir pykstamės, nesikalbame. Tada kažką pasakiau, jis įsiveržė į mano kambarį ir ėmė mušti, spardyti, į nosį gavau, krūtinę trypė gulinčiam ant sofos. Ne pirmas kartas – man jau dantys kliba, pirštai sulaužyti. Tada ėmė virvės ieškoti, norėjo mane pakarti. Pasičiupau peilį ir išbėgau iš namų. Jis pasivijo su „kačerga“ ir daužė“, – pasakojo A.Sūdžius.

Vienintelis jo dūris peiliu buvo lemtingas – pataikė broliui į pilvą. Jaunėlis pasakoja šiek tiek kitaip – esą abu susikibo virtuvėje.

„Parėjau namo, jis peiliu mosuoja. Jis nuolat geria, o išgėręs – agresyvus. Pasiėmiau „kačergą“ ir taikiau į peilį, o jis dūrė į pilvą. Ne pirmą kartą puolė su peiliu. Mane sugyventinė rado už kelių metrų nuo namų. Kaip ten atsidūriau, nežinau“, – kalbėjo L.Sūdžius.

Jis gyvena su moterimi ir dviem vaikais, dirba parduotuvėje. Brolis – priklausomas nuo alkoholio, turi kitokių sveikatos problemų. Tačiau padėti vienišam artimajam jaunėlis nebandė: esą jis pats to nenori.

Konflikto dieną A.Sūdžiui nustatytos 2,69 promilės alkoholio. „Nežinau, kaip gyvensime toliau, aš jo bijau“, – kalbėjo L.Sūdžius. Jis teigė po dūrio peiliu, operacijos ir ilgo gydymo vis dar negalintis atsigauti. Teismui jis pateikė 10 tūkst. eurų neturtinės žalos ieškinį, tačiau priteista dvigubai mažesnė suma.

Lrytas.lt inf.