Kas gali vairuoti pramoginius laivus?

Seimas pritarė Vidaus vandenų transporto kodekso pakeitimo projektui nuo kitų metų pradžios patikslindamas tvarką, reglamentuojančią, kas gali būti pramoginių laivų laivavedžiais.

Šiuo metu laisvalaikio pramoga siekiant išsinuomoti asmeninį laivą (vandens motociklą) pasiekiama tik mažam ratui vartotojų. Pataisomis siūloma supaprastinti mažų laivelių nuomą, kad, išklausius instruktažą, būtų galima vairuoti šiuos laivelius be kelių mėnesių kursų, kurie dabar nesudaro galimybių dėl tokių smulkių laivelių panaudoti juos tinkamai. „Panašiai, kaip buvo anksčiau priimtas, dėl motorolerių, kad paprasčiau, kad jeigu turi vairuotojo teises, galėtum vairuoti“, – pristatydamas projektą sakė vienas jo iniciatorių Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius.

Įstatyme įtvirtinta, kad motorinių pramoginių laivų laivavedžiais, kuriems netaikomas reikalavimas turėti motorinio pramoginio laivo laivavedžio kvalifikacijos liudijimą ar tarptautinį kvalifikacijos liudijimą, būtų laikomi vyresni negu 18 metų asmenys, vidaus vandenų plaukiojimo rajone ir pakrančių plaukiojimo rajone valdantys išsinuomotus asmeninius laivus.

Asmenys, vykdantys asmeninių laivų nuomos veiklą privalo užtikrinti, kad asmuo, ketinantis išsinuomoti laivą, būtų supažindintas su asmeninio laivo valdymu ir teritorijos, kurioje plaukiojama ribomis. Plaukiojimas išsinuomotais asmeniniais laivais gali būti organizuojamas tik pažymėtose ir kitiems matomose teritorijose, saugiu atstumu nuo pakrantės ar maudyklų.

Laivų nuoma – laivo-nuoma.lt