Kas ketvirtas žmogus pasaulyje yra jaunesnis nei 15 m.

smagios-citatos-kaip-vaikai-isivaizduoja-santuoka-2111Dar niekada Žemės rutulyje nėra gyvenę tiek daug jaunų žmonių kaip šiandien. Daugiau kaip ketvirtadalis (26 proc.) pasaulio gyventojų yra jaunesni nei 15 metų amžiaus. Tai sakoma ketvirtadienį paskelbtoje Pasaulio gyventojų fondo ataskaitoje, praneša agentūra AFP.

Jauniausi žmonės gyvena Afrikoje į pietus nuo Sacharos: beveik kas antras (43 proc.) čia yra jaunesnis nei 15 metų. Tuo tarpu tokiose šalyse, kaip Japonija, Jungtiniai Arabų Emyratai ar Vokietija tik vienas iš aštuonių gyventojų (13 proc.) yra jaunesnis nei 15 metų amžiaus.

Dauguma jaunų žmonių šiandien sunkiomis sąlygomis gyvena besivystančiose šalyse. Užsachario Afrikoje, pavyzdžiui, vidutinė gyvenimo trukmė yra tik 56 metai. Regione kūdikių mirtingumas yra ženkliai didesnis nei Europoje. Be to, daug vaikų ir jaunuolių čia negali lankyti mokyklos, negauna deramos sveikatos priežiūros ir vėliau neranda tinkamos darbo vietos.

„Kad būtų išnaudotas jaunosios kartos potencialas, vyriausybės skurdesnėse šalyse bei tarptautinė bendrija turi skubiai investuoti į jaunų žmonių sveikatą, švietimą ir užimtumą”, – sakė fondo atstovė Renate Baehr.