Kas lankėsi www.silutesnaujienos.lt svetainėje ir ką skaitė 2018-aisiais metais?

introNetruko prabėgti 2018-ieji ir jau įžengėme į 2019-uosius. Jūsų dėmesiui praėjusių metų „Šilutės naujienų“ interneto svetainės statistika. Norintiems išlikti ant naujienų bangos pranešame, kad popierinis laikraštis „Šilutės naujienos“ nesikrausto į internetą, tačiau internetinė svetainė ir toliau padeda kuo skubiau naujausias žinias perduoti patiems nekantriausiems.

Kas mus skaito internete?

Per 2018 metus svetainės www.silutesnaujienos.lt puslapiai buvo atversti net 926 tūkstančius kartų, joje apsilankė 231 756 vartotojai. Tinklalapyje paskelbtomis naujienomis besidominčių žmonių srautą sudaro 23,1 proc. vis grįžtančių skaitytojų ir 76,9 procentai naujų lankytojų. Praėjusių metų spalio 23 d. svetainėje apsilankė daugiausia – 5 624 lankytojai.

Džiaugiamės, kad į skirtingas pasaulio šalis emigravę mūsų kraštiečiai (o galbūt ir užsieniečiai) irgi domisi mūsų krašto naujienomis, nes svetainę aplanko lankytojai iš Anglijos, Norvegijos, Vokietijos, Amerikos, Peru, Airijos, Švedijos, Danijos ir Prancūzijos. Taip pat mūsų Šilutės krašto naujienos aktualios ir didžiųjų šalies miestų gyventojams – mus skaito klaipėdiečiai, vilniečiai, kauniečiai, šiauliečiai… Džiaugiamės tokiu populiarumu ir jūsų dėmesiu mums!

Taip įdomu pažinti savo svečius. Žinome, kad mūsų naujienas skaito 70,7 proc. moterų, 29,3 proc. vyrų. Skaitytojų amžius įvairus, tačiau daugiausia (36,3 proc.) skaito jaunesni 25-34 metų sulaukę skaitytojai, (23,27 proc.) nuo 45 iki 54 metų.

Kaip pas mus patenka skaitytojai? Didžiausia dalis (50,7 proc.) skaitytojų mus suranda naudodamiesi paieškos sistemomis, 35 proc. per socialinius tinklus (daugiausiai „Facebook“), 10,9 proc. į mūsų svetainę ateina tiesiogiai savo naršyklėje rinkdami mūsų svetainės adresą, likusieji kitais būdais.

Daugiau nei pusė skaitytojų (55,3 proc.) užeina naudodamiesi išmaniaisiais telefonais, 39,7 proc. stacionariaisiais kompiuteriais, 5 proc. planšetėmis.

Kokios naujienos domina internautus?

Statistika rodo, kad mūsų laikraščio tinklalapyje internautai dažniausiai, neskaitant pradinio svetainės puslapio, atveria „Renginių gido“ skiltyje esančius įrašus, naujausius laikraščio anonsus, skelbimus. Toliau seka teisėtvarkos skiltis ir tik tada naujienos ir aktualijos.

Skaitomiausių minėtu laikotarpiu straipsnių penketuke pirmąją vietą užima straipsnis „Tragedija Atmatoje – nuskendo vaikas“, ši naujiena buvo atversta 6 293 kartus.

Kiek mažiau – 5 933 peržiūrų saulaukė straipsnis „Prieš savaitę dingęs jaunas vyras rastas negyvas“. 3 394 kartus atverstas straipsnis „Perėjoje partrenkta 13-metė atsidūrė reanimacijoje“.
Prie populiariųjų straipsnių atsidūrė ir teigiama naujiena „Šilutėje – dar viena odontologijos klinika“, kuri atversta 3 264 kartus.

3 245 kartus perskaitytas straipsnis „Kraupus išpuolis Šilutėje: penki pagrobėjai vaikiną įgrūdo į bagažinę“.

„Šilutės naujienų“ internetinės svetainės PageRank – 5 (pagal www.prchecker.info). Tai „Google“ paieškos kriterijus, kuris nurodo kiekvieno individualaus puslapio populiarumą skalėje nuo 0 iki 10. Tinklalapių indeksavimo dažnumas priklauso nuo puslapio svarbumo ir naujumo. PageRank yra Google naudojamas sąlyginis svetainių reitingas, apibūdinantis svetainių kokybę ir svarbą internete. PageRank nuo 5 ir aukščiau yra suteikiamas žymiai mažesniam skaičiui svetainių, ir tai kai kada leidžia daryti tam tikras išvadas apie tokių svetainių vertę.

Mes – feisbuke!

Nuolat auga mūsų ir mūsų puslapio gerbėjų gretos socialiniame tinkle „Facebook“. Šio puslapio gerbėjų turime jau 18 142! Per metus mūsų gretos pasipildė 2 357 skaitytojais ir šis skaičius auga kasdien. Mes esame priekyje, palyginti su kitais Šilutės rajono žiniasklaidos puslapiais.

Savo paskyroje ne tik skelbiame kiekvienos dienos aktualijas, bet ir dalijamės rajone vykusių renginių akimirkomis, skelbiame konkursus ir bendraujame su Jumis! Malonu, kad sulaukiame ir Jūsų įvertinimų – 189 Facebook skaitytojai mūsų puslapį įvertino 4,6 žvaigždutėmis iš 5. Ant savo Facebooko sienos sulaukiame ir pagyrų – „Wow! Jūsų pagalba buvo labai vertinga! Tikrai esu labai dėkinga redakcijai už operatyvumą ir pagalbą! Linkiu didžiausios sėkmės!“ – sako Milda, „Operatyvus“, „Super!“, „Gerai“, „Labai gražu“.

Tad ačiū Jums! Tapkite „Šilutės naujienų“ Facebook draugu ir būkite ant kasdienės Šilutės krašto naujienų bangos internete!