Kas mėnesį – po dvynių porelę

dvyniaiBalandis demografiniu požiūriu tapo išskirtinis, nes pirmą kartą nuo pernykščio rugpjūčio Šilutės rajone užfiksuotas neneigiamas gyventojų prieaugis. Bet, deja, ir ne teigiamas: balandį ir gimė 43 kūdikiai, ir mirė 43 rajono gyventojai.

Pernai tik vasarą Šilutės rajone buvo teigiamas gyventojų prieaugis: birželį įregistruoti 44 naujagimiai ir 42 mirtys, liepą – 71 naujagimis ir 31 mirtis, rupgjūtį – 62 naujagimiai ir 51 mirtis. Visais kitais mėnesiais iki pat šių metų balandžio mirčių buvo daugiau nei gimimų.

Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės duomenimis, balandį iš 43 įregistruotų naujagimių 10 buvo gimę užsienyje ir įtraukti į Šilutės rajono civilinės metrikacijos apskaitą.
Balandį gimę 23 berniukai ir 20 mergyčių papildė 18 šilutiškių šeimų ir 25 seniūnijose gyvenančias šeimas.
Vienas kūdikis įregistruotas vienišai mamai – jis liko be tėvo… 20 vyrų juridiškai pripažino tėvystę ir prisiėmė atsakomybę rūpintis savo vaikais.

Vyriausia mama buvo 41 metų, jauniausia – aštuoniolikmetė. Viena šeima susilaukė septintojo vaikelio.
Balandį vėl gimė dvynukų porelė – tai treti šiemet pasaulį išvydę dvyniai.

Populiariausi balandžio naujagimių vardai: Nojus, Lukas, Emilija, Gustė. Suteikti retesni vardai: Adomas, Aistis, Laimė, Amelija.

Balandį mirė 15 vyrų ir kone dvigubai daugiau moterų – net 28. 15 velionių buvo Šilutės miesto gyventojai, 28 – seniūnijų gyventojai. Vyriausiam velioniui buvo 93-eji.

Balandį susituokė 11 porų: 3 santuokos įregistruotos bažnyčioje, 1 – užsienyje, 7 – Savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje.

Deja, skyrybų buvo daugiau nei vestuvių – 15. Visos šios šeimos išsiskyrė abiejų sutuoktinių bendru sutarimu.

Iširusiose šeimose gyventi su mamomis liko 7 nepilnamečiai vaikai, su tėčiais – 2 nepilnamečiai vaikai.