Kas naudingiau: daug vaikščioti ar intensyviai sportuoti?

Jogging-Tips-2Olandų mokslininkai nustatė, kad ilgai vaikščioti yra naudingiau negu intensyviai lieti prakaitą sporto salėje.

Nedidelio intensyvumo fizinis krūvis geriau padidina insulino jautrumą ir sumažina kraujo riebalų lygį negu valandos trukmės intensyvi treniruotė, teigiama studijoje, kuri skelbiama žurnale „Plos One“.

Insulino jautrumo ir kraujo riebalų lygiai yra diabeto bei nutukimo rodikliai, rašo dailymail.co.uk.

Mokslininkai iš Mastrichto universiteto Olandijoje 18 jaunuolių nuo 19 iki 24 metų suskirstė į tris grupes. Viena iš jų 14 valandų praleido sėdėdama be jokios fizinės veiklos, antroji sėdėjo 13 valandų, bet vieną valandą intensyviai sportavo, o trečioji grupė šešias valandas sėdėjo, 4 valandas vaikščiojo ir dvi valandas stovėjo.

Mokslininkai nustatė, kad tuo atveju, kai energijos būdavo sunaudojama vienodai, kraujo lipidų ir cholesterolio rodikliai kur kas labiau pagerėdavo toje grupėje, kurios fizinis aktyvumas išsitęsdavo per ilgesnį periodą.

Šiam tyrimui vadovavęs mokslų daktaras Hansas Savelbergas sakė: „Viena valanda sporto kasdien negali kompensuoti to neigiamo poveikio, kuris padaromas insulino jautrumui ir plazmos lipidams, jeigu likusi diena praleidžiama sėdint“.

„Šiuos rodiklius daug sėdintiems asmenims kur kas efektyviau už fizinius pratimus pagerina tokia žemo intensyvumo fizinė veikla kaip vaikščiojimas neskubiu tempu ir stovėjimas. Mūsų tyrimas rodo, jog be raginimų rūpintis savo sveikata, pabrėžiant, kaip svarbu sudeginti pakankamai energijos, kad jos pusiausvyra būtų neutrali, reikia propaguoti ir minimalų laiką, kuris būtų praleidžiamas nesėdint“, – teigė jis.