Mano internetas pernelyg lėtas
Atidaromi interneto puslapiai stringa arba procesas užtrunka net keliolika sekundžių? Dažnai tikėdamiesi atidaryti vieną ar kitą tinklalapį sulaikiame perspėjimo, jog įvyko klaida? Tokie ir kitokie trukdžiai rodo, jog jūsų internetas yra pernelyg lėtas. Tą lemia daugelis veiksnių.
Galbūt namuose vienu metu veikia nemažai prietaisų, kuriems reikalingas “Wi-Fi” ryšys. Kitas svarbus veiksnys – interneto maršrutizatorius. Kaip ir bet kuri kita technologija, maršrutizatoriai nėra amžini. Jie tiesiog laikui bėgant dėvisi ir pasensta. Vadinasi jį būtina atnaujinti. Anot ekspertų, maršrutizatorių patartina keisti kas 4-5 metus. To reikia dėl to, kad dėl nusidėvėjimo įrenginys negali panaudoti visų naujausių “Wi-Fi” savybių. Vartotojui didesnė greitaveika tampa neprieinama.
Taigi, vienas iš svarbiausių požymių, jog maršrutizatorius paseno, yra per lėtas internetas. Kitas požymis – dažnas atsijungimas nuo ryšio arba jo trukdžiai. Tačiau netinkamas interneto greitis gali būti ir dėl kitų, jau minėtų priežasčių. Dar pridursime vieną priežastį – jeigu gyvenate bute ir jūsų maršrutizatorius stovi netoli sienos, galimas variantas, jog ir kaimynų įrenginys stovi visai arti, vos už sienos. Tokiu atveju maršrutizatoriai trukdo vienas kitam. Geriausia šį įrenginį laikyti prie lango arba gyvenamos patalpos centre.
Galiausiai – koks tikrasis jūsų interneto greitis, padėl nustatyti internetų teikėjų tinklapiuose pateikiamos interneto greičio matuoklės. Būtinai pasinaudokite jomis. Tuomet galėsite pradėti spręsti pernelyg lėto interneto problemas.
Koks interneto greitis yra geras?
Koks internetas yra greitas? – klausimas, į kurį atsakymą lemia keletas veiksnių. Daug kas priklauso nuo internetu besinaudojančių poreikio. Vienus savo lėtumo gali erzinti net ir 1Gb/s greitis, o kiti visai patenkinti 100 Mb/s greičiu. Jeigu vertinsime skirtingų paslaugų tiekėjus rodiklius, matysime, kad interneto sparta kiekvienais metais auga. Taip stengiamasi prisitaikyti prie kintančių visuomenės poreikių ir pasiūlyti jai greitesnį ir, taipogi, gana pigų interneto ryšį. Apibendrinant galima pasakyti, jog greitas internetas yra tas, kuris neverčia vartotojo galvoti apie tai, ar pats internetas yra geras. Vartotojas tiesiog naudojasi internetu nejausdamas jokio diskomforto.
Verta žinoti, jog renkantis interneto planą vertinkite ne atskirai kainos, greičio ir papildomus aspektus. Viską reikia lyginti lygiagrečiai. Tai ir užtikrina, kad rasite jums labiausiai tinkamą interneto tiekėją ir konkretų jo siūlomą planą.
Kaip naudotis interneto greičio matuokle?
Taigi, nusprendėme, jog pamatuoti savo interneto greitį interneto greičio matuoklės pagalba tikrai labai pravartu. Šiek tiek apie tai, kaip tą reikia padaryti, jeigu dar nesate to bandę.
Atsiverskite savo interneto tiekėjo puslapį ir susiraskite interneto greičio matuoklę. Prieš pradedant naudotis matuokle, būtinai uždarykite visus kitus naršyklės langus, kad jie tuo metu nenaudotų interneto duomenų. Taip pat uždarykite visas programas. Tik tokiu atveju rezultatai bus maksimaliai tikslūs.
Tuomet ekrane paspauskite mygtuką Go. Ir jau po kelių akimirkų pamatysite interneto greičio rodiklius. Atsisiuntimo greitis yra pagrindinis rodiklis. Nuo jo priklauso kaip greitai galėsite naršyti, atsisiųsti įvairų turinį, žiūrėti vaizdo įrašus ir kiti veiksmai. Tuo tarpu, išsiuntimo greitis parodo, kokiu greičiu galėsite dalintis failais su kitais.
Rašyti atsakymą