Katyčių septintokų kalendorius – draugiškas aplinkai

katyc gruodisLietuvos moksleiviai dalyvavo AB LESTO organizuotame „EKO Kalėdų“ konkurse, kuriam kūrė 2013 metų kalendorius ekologine tema. Kiekvienas kalendoriaus lapas turėjo atskleisti draugiškas aplinkai veiklas, kurias gali atlikti kiekvienas gyventojas.

Fantazijos neribojo ir prie aplinką tausojančių idėjų sklaidos prisidėjo ir Katyčių pagrindinės mokyklos 7 klasės moksleiviai. Jų darbas neliko neįvertintas. Nors katytiškiai ir nelaimėjo pirmųjų prizinių vietų, tačiau jų originalus, ekologiškas ir kruopštus darbas apdovanotas specialiuoju prizu.

AB LESTO organizuotame EKO Kalėdų konkurse dalyvavo 38 mokyklų moksleiviai, aplinkos tausojimo temomis kūrę kalendorius. Kalendoriai turėjo atskleisti 12 skirtingų idėjų, kurios atspindėtų draugiškas, aplinką tausojančias veiklas (darbai, įpročiai, laisvalaikis, patarimai, iniciatyvos, projektai ir pan.), į kurias galėtų įsitraukti visi – mokiniai, mokytojai, tėvai.katyc sausis

„Džiaugiamės, kad įtraukdami vaikus į įvairias jiems įdomias veiklas galime perduoti atsakingo vartojimo ir aplinkos apsaugos patirtis, kurias jie vėliau taikys kasdieniame gyvenime“, – teigia Renata Gaudinskaitė, AB LESTO Socialinės atsakomybės projektų vadovė. Jos teigimu, moksleiviai itin kūrybingai atliko sudėtingą kalėdinio konkurso užduotį.

Konkurso nugalėtojais paskelbti Kauno rajono Vilkijos, Vilkaviškio rajono Pilviškių „Santakos“ gimnazijų mokiniai, Utenos Krašuonos progimnazijos ir Užpalių gimnazijos moksleiviai.

Laimėtojai galėjo pasirinkti vieną iš trijų galimų prizų: bilietus į vandens parką, nuotykių parką arba Molėtų observatoriją. Tačiau visus moksleivius jau trečius metus iš eilės domina tik vandens atrakcionai.

Specialiuosius prizus laimėtojams dovanojo konkurso partneris „Ekolaboratorija“. Tai ekologinis meninis pilietinės iniciatyvos projektas, kurio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitos problemą, skatinti vartojimo mažinimą, antrinį panaudojimą bei atliekų rūšiavimą.

„Ekolaboratorijos“ specialieji prizai – originali planšetė bei talpios pieštukinės iš perdirbtų medžiagų. Už ypač kruopštų ir menišką asmeninį darbelį planšetę organizatoriai skyrė Josvainių moksleivei. O už originalų, ekologišką ir kruopštų darbą įvertinti ir Katyčių pagrindinės mokyklos septintokai (mokytoja – Ina Stankevičiūtė). Jiems atiteko minėtos pieštukinės.