Katyčių „Sugrįžimuose“ – pagarba jau nusipelniusiems ir tik atėjusiems

Katyčių bendruomenė liepos pradžioje atšventė savo miestelio tradicinę šventę „Sugrįžimai“, kurios pavadinimas šiemet ypač aktualus: ir ši bendruomenė sugrįžta į normalų gyvenimą pasibaigus antrajam karantinui.

Šventės išvakarėse evangelikų liuteronų bažnyčioje bendruomenė pasveikino savo nusipelniusią kraštietę Alytę Stirbienę iš Stubrių kaimo. Kitą dieną buvo daug svečių ir atrakcijų, pagerbtos ir naujagimių susilaukusios šeimos, visi pasidžiaugė, kad per pusantrų metų Katyčių seniūniją aplankė net 13 gandrų.

Daug svečių ir sveikintojų

Katyčių seniūnijos ir bendruomenės tradicinę šventę vedė Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras ir jo direktorės pareigas laikinai einanti Nijolė Stanelienė. Į šventės atidarymą svečiai ir meno kolektyvai atkeliavo iškilminga eisena, kuri nešė daugybę vėliavų ir šventės simbolį – katiną.

Pirmoji susirinkusius saviškius sveikino Katyčių seniūnė Gražina Kungienė. Ji pastebėjo, kad jau seniai sugalvotas tradicinės šventės pavadinimas „Sugrįžimai“ dabar yra toks aktualus. Pusantrų metų visus vargino infekcijos karantinai ir įvairiausi ribojimai, tad ypač džiugu, kad jie jau baigiasi. Kartu seniūnė pasidžiaugė, kad į šventę suėjo tiek daug žmonių ir linkėjo visiems geros nuotaikos ir įspūdžių.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir jo pavaduotojas Sigitas Šeputis Katyčių seniūnei G. Kungienei ir bendruomenės pirmininkui Viktorui Vaitiekovui padovanojo rojaus obelaitę ir paveikslą su gyvenvietės vaizdu. Savivaldybės vadovai pasidžiaugė, kad jau gali susitikti su žmonėmis, aplankyti juos šventėse. Katytiškiai, kurie dar nepasiskiepijo nuo Covid – 19 infekcijos, buvo paraginti nebedelsti ir kuo skubiau tai padaryti bei vyti užkratą iš mūsų visų gyvenimo.

Seimo narys Zigmantas Balčytis padėkojo visiems katytiškiams, kurie po dešimtmečio vėl jį sugrąžino dirbti Seimo nariu. Jis sakė, kad pavaikščiojęs tarp šventės dalyvių sutiko daug pažįstamų žmonių, kurie bemaž niekuo nepasikeitė. Vadinasi ir jis pats dar niekuo nepasikeitęs ir gali dar daug nuveikti. Seimo narys sakė, kad jis taip jau yra įpratęs, jog nieko nežada, bet darbus daro.

Z. Balčytis pasveikino ir nusipelniusią kraštietę A. Stirbienę, sakydamas, kad gerai prisimena jos darbus, kuriuos teko kartu nuveikti.

Katytiškius sveikino ir šventėje dalyvavę Savivaldybės tarybos politikai Arūnas Pupšys, Ričardas Stonkus, Lijana Jagintavičienė, Zigmantas Merliūnas ir Žygimantas Kurlianskas.

Apdovanoti naujagimių tėveliai ir nusipelnę katytiškiai

Katyčių seniūnė G. Kungienė ypač džiugiai sveikino naujagimių tėvelius, juolab, kad per pusantrų metų Katyčių bendruomenę papildė net trylika kūdikių – 7 berniukais ir 6 mergaitėmis. Seniūnė kvietė tėvelius atnešti Marką Bertašių, Vygailę Stankutę, Kajų Sruoginį, Urtę Vaitiekovaitę, Augustę Gaidžiūnaitę, Mantą Maselskį, Anna Chockevičiūtę, Emilį Rupainį, Viltę Bertulytę, Marką Šėperį, Herkų Tolkmit, Amandą Vismantaitę ir Elijų Jašinską prie scenos ir visiems pasirodyti. Bet į šventę su naujagimiais atvyko tik keturios šeimos, jiems įteikta gėlių ir dovanėlės.

Seniūnė pasveikino karantino laikotarpiu sukūrusius verslą Jūratę ir Mindaugą Lindžius, dėkojo prie bendruomenės gerovės savo darbais prisidėjusią šeimą Dianą ir Darių Mickus, bei dvi sesutes, nuolat tvarkančias seniūnijos aplinką Ramunę ir Stasę.

Šventinės dienos rytas prasidėjo Jaunojo žvejo varžybomis, kurias jau nebe pirmą kartą organizuoja R. Stonkus. Jis šiemet žvejo meškerėmis apdovanojo varžybų nugalėtoją Valentiną Barauskaitę ir didžiausią laimikį ištraukusį žveją Beną Jankauską.

Ryte vyko ir linksmojo burbulinio futbolo varžybos, jaunimas žaidė tinklinį bei mėtė baudinius.
Šventėje koncertavo Švėkšnos „Šalnos“ šokėjai, Vainuto „Vainuta“ bei Žemaičių Naumiesčio „Žaliakalnis“. Buvo svečių: koncertavo liaudiškos muzikos kapela iš Nidos „Joldija“ bei publikos numylėtinis atlikėjas Edmundas Kučinskas. Šventė baigėsi fejerverkų salvėmis.

Komercijos direktorius, korespondentas