Katyčiuose iš valdžios reikalauta didesnio dėmesio ir darbo vietų

KATYCIAI 1Valdžios susitikime su Katyčių seniūnijos gyventojais Šilutės policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkė Jurgita Nausėdienė sakė, jog katytiškiai – geri ir ramūs žmonės.

O sprendžiant iš į susitikimą atėjusiųjų žmonių pasisakymų, tai drąsūs ir reikalaujantys savo kraštui valdžios dėmesio žmonės: jauna katytiškė Eglė Petrošiūtė privertė savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį krapštyti galvą ir išvardyti bent tris gerus darbus, atliktus Katyčiuose.

Tris darbus sunkiai prisiminė

Meras V.Laurinaitis papasakojo, ką savivaldybės Taryba ir administracija nuveikė per 2016 metus. Po mero ir savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio kalbų gimnazistė E.Petrošiūtė paprašė sukonkretinti informaciją ir papasakoti, kas nuveikta Katyčių naudai. Ji norėjo išgirsti bent po tris gerus darbus, padarytus konkrečiai Katyčiuose per 2016 metus, ir ką žadama padaryti per 2017 metus.

V.Laurinaitis šiek tiek sutriko gavęs tokią užduotį. Atsakymus lipdė padedamas seniūno Jono Lukošaičio ir Savivaldybės administracijos direktoriaus S.Šepučio.

Pirma: Katyčių seniūnijai Savivaldybė nupirko naują traktorių ir jam pritaikytą žoliapjovę (Tačiau tai nėra investicija būtent Katyčiams – tokie nauji traktoriai nupirkti visoms seniūnijoms. Redakcijos pastaba).KATYCIAI 2

Antra: praėjusiais metais Šilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka buvo užsimojusi iškeldinti Katyčių centre esantį filialą į Katyčių pagrindinę mokyklą, bet Savivaldybės valdžia įsiklausė į bendruomenės prašymą palikti bibliotekos filialą ten, kur jis buvo. Pasak seniūno J.Lukošaičio, bendruomenė dėkinga valdžiai už išsaugotą biblioteką. Žmonėms tikrai būtų sudėtinga eiti į miestelio pakraštį dėl knygų. Be to, daug žmonių bibliotekoje naudojasi interneto prieigomis – sumoka mokesčius, susirašinėja su į užsienį iškeliavusiais giminaičiais.

Trečia: 2016 metais Savivaldybė skyrė lėšų tvarkyti Katyčių pagrindinės mokyklos stadioną. Be to, mokyklai buvo paskirtas naujas autobusiukas .

Aišku, meras neužsiminė, kad mokyklinį autobusiuką mokyklai nupirko ne Savivaldybė, o Švietimo ir mokslo ministerija. O mokyklos direktorius Algirdas Plaipa neslėpė, kad tokios firmos autobusiukų geriau iš viso nepirkti, nes su juo – vien bėdos, labai dažnai genda.

Kalbėdamas apie planuojamus darbus Katyčiuose, meras paminėjo tik tiek, kad 2017 metais bus tvarkomas mokyklos stogas. Jis ragino imtis iniciatyvos ir steigti moksleivių užimtumo centrą. Be to, siūlė Katyčiuose įkurti vaikų globos šeimyną – analogišką „Gilės“ šeimynai Švėkšnoje.

Reikia darbo vietų

Pasiklausę valdžios kalbų apie iškeldinamą Šilutės autobusų parką ir jo vietoje įsikursiantį „Lidl“ ar „Rimi“ prekybos centrą, katytiškiai valdžią ragino baigti su tų prekybos centrų statybomis. Pasak katytiškių, prekybos centruose darbuotojams mokami minimalūs atlyginimai, tai tik skatina žmones emigruoti. Jų nuomone, rajono valdžiai turėtų rūpėti, kaip pritraukti investuotojus gamybininkus, kurie sukurtų gerai apmokamas darbo vietas.

Katytiškis ūkininkas Zigmas Overlingas priekaištavo, kad jau keleri metai UAB „Šilutės vandenys“ tinkamai neatstato apardytų šaligatvių, kelių, galimai pažeistų melioracijos sistemų. Jo nuomone, atnaujindami vandentiekio trasas ir klodami naujas nuotekų trasas statybininkai paviršutiniškai užtaisė kasinėjimų vietas. Dabar yra išsiklaipiusių šaligatvių, duobėtų kelio vietų ir pelkėjančių dirvonų.

UAB „Šilutės vadenys“ direktorius Alfredas Markvaldas žadėjo, kad viskas bus sutvarkyta, ragino kartu su specialistu Katyčiuose išsiaiškinti pažeistas melioracijos sistemos vietas. Tačiau, kaip kai kas pastebėjo, tokius pat pažadus direktorius kalbėjo ir praėjusiais metais. Katytiškiai bijo, kad statybininkų garantinis laikas greičiau praeis, nei bus susiruošta taisyti likusius defektus. Tuomet seniūnija remontui turės eikvoti kelių priežiūros lėšas.