Katyčiuose vyko Jaunimo diena

katyciai jaunimas grojaKatyčių aktyvus jaunimas vykdė ilgalaikį Jaunimo tarptautinės bendradarbiavimo agentūros finansuojamą projektą „Murkiantys katinai“. Naudodamiesi ES programos „Veiklus jaunimas“ suteiktomis galimybėmis, galėjome kurti, planuoti, bendradarbiauti bei, mokydamiesi vieni iš kitų, įgyvendinti numatytą veiklą.

Mūsų veikla prasidėjo 2013 metų rugsėjį. Katytiškiai ieškojo ir, žinoma, rado bendraminčių – ėmė bendradarbiauti su kitais projekto nariais: Šilutės asociacija „Pamario jaunimas“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos neformalia katalikiško jaunimo grupe, Vainuto jaunimo klubu „Saulėtekis“, Rusnės pagrindinės mokyklos mokinių taryba ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokinių klubu „EXIT’as“.

Dalyviai nesitikėjo, kad kartu praleistas laikas, bendradarbiavimas atneš tiek netikėtumų. Neišdildomą įspūdį visiems paliko Amatų diena, veikla kūrybinėse dirbtuvėse su profesionaliu tautodailininku – skulptoriumi Edmundu Naujoku, tautodailininke Daiva Dlugoborskiene. Praktinės veiklos metu buvo sukurti stendai, ąžuolinė skulptūra – suoliukas „Katinai“.

Dalyvavome meistriškumo užsiėmimuose su Šilutės TV laidų vedėju Marijumi Budraičiu. Turėjome galimybę tobulinti filmavimo, fotografavimo įgūdžius, mokytis montavimo, televizinės reklamos paslapčių.

Galime pasidžiaugti, kad išmokome groti gitaromis, kad dirbdami kartu įgijome pasitikėjimo savo jėgomis, kad nuveiktais darbais džiuginame savo bendruomenes. Projektu „Murkiantys katinai“ siekėme keisti stereotipinį požiūrį į jaunus žmones, norėjome parodyti, kad savo kūryba keičiame save ir savo aplinką.

Nuostabių įspūdžių paliko stovykla Rusnėje – Rusnės pagrindinėje ir Rusnės specialiojoje mokyklose.

2013-ieji buvo paskutiniai ES programos „Veiklus jaunimas“ jaunimo iniciatyvų įgyvendinimo metai, todėl simboliška, kad mūsų renginys „Europos jaunimo diena“ sutapo su Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 10-mečio minėjimu, kurį surengėme Katyčių pagrindinėje mokykloje.

Neformali vietos jaunų žmonių grupė „Kite Kate“ į renginį pakvietė gausų jaunimo būrį iš asociacijos „Pamario jaunimas“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos neformalią katalikiško jaunimo grupę, Vainuto jaunimo klubą „Saulėtekis“, Rusnės pagrindinės mokyklos mokinių tarybą bei Katyčių jaunimą. Jaunimas galėjo pasinerti į muzikinės gatvės šurmulį, pamatyti bendraamžių kūrybinę veiklą ir kt.

Jaunimas pasodino narystės Europos Sąjungoje 10-mečio įamžinimui skirtą medį. Yra sakoma: tas, kas sodina medžius, myli ne tik save, bet ir kitus. Savo svajones jauni žmonės užrašė ant helio balionų, kurie skambant ES himnui pakilo į orą.

Mokyklos aktų salėje jaunimas kvietė paklausyti ir pamatyti katytiškių gitaristų muzikos, naumiestiškių ritmingų giesmių, vainutiškių merginų dueto romantiškų dainų, rusniškių ir šventės dalyvių bendrą šokį. Pasirodymus griausmingai užbaigė „Pamario talentų 5“ laimėtojai – grupė „On the Air“.

Susirinkusieji stebėjo filmą apie programos „Veiklus jaunimas“ projekto „Murkiantys katinai“ kūrybines keliones, kuriame įamžinti projekto metu vykę susitikimai. Tikimės, kad šios geros emocijos, kuriomis pasidalino jaunimas, įkvėps bendrai veiklai, naujiems iššūkiams ir kitus mūsų bendraamžius.