Katyčius puošia vardiniai suoleliai

suoliukai katyciu mickiene su lukosaiciuKatyčių miestelis kasmet tampa vis jaukesnis ir atvykusiam svečiui, ir čia gyvenantiems saviškiams. Neseniai Katyčius papuošė dar keli patogūs akcentai – trys vardiniai suoliukai, dedikuoti pagarbos vertiems vietiniams žmonėms.

Vienas suoliukas – šviesios atminties slaugytojai

Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis pasakoja, jog suoliukus paskirti išskirtiniams žmonėms lėmė kelios priežastys.suoliukai katyciu mickienes

Pirmoji ta, kad liepos 27 dieną suėjo 10 metų, kai katytiškiai neteko visų mylimos savo bendruomenės slaugytojos, tragiškai žuvusios Zitos Rutienės.

Gimusi ir augusi Katyčiuose, baigusi medicinos mokslus Z.Rutienė čia visą gyvenimą ir dirbo. Ji ir gyveno tame pačiame pastate, kuriame buvo įsikūrusi Katyčių ambulatorija.

Visai čia pat, kitoje Šyšos upės pusėje, auga Z.Rutienės sodinti beržai ir pušys – jau dideli ir gražūs medžiai. Liepteliu perėjęs į aną upės pusę dažnas katytiškis čia randa atgaivą karštą vasaros dieną, tad seniūnas ir nutarė, kad tai būsianti pati geriausia vieta pastatyti vieną suoliuką.

Taip po medžiais atsirado Z.Rutienei skirtas suoliukas.

Praėjusį sekmadienį visų gerbta ir mylėta slaugytoja prisiminta ir šv. Mišių Katyčių katalikų bažnyčioje metu. Seniūnas J.Lukošaitis priminė, jog kone visi katytiškiai yra buvę a.a. Zitos pacientais, yra jos lankyti ir slaugyti. Todėl nuo šiol visi norintys bent mintyse su ja pabūti ilgiau, tai galės padaryti prisėdę ant suoliuko po jos sodintais beržais.

Antrasis suoliukas – ilgametei prekybininkei

Dar vienas vardinis suoliukas skirtas ilgametei Katyčių prekybininkei, parduotuvės vedėjai, dabar jau pensininkei Zofijai Mickienei.

Z.Mickienė gyvena pačioje Katyčių pradžioje, nuo Degučių pusės, tad jai dažnai tenka pėsčiomis nueiti nemenką kelio galą, jei nori pasiekti Katyčių centre esančias parduotuves.

Neseniai eidama į parduotuvę ji pamatė, kad seniūnijos žmonės tvarko miestelio pradžioje esantį parkelį, kuriame stovi ir išnykusiems Katyčių seniūnijos kaimams skirtas stogastulpis.

suoliukai katyciu mezgejas dubinskis su zmonaČia pat besisukiojusiam ir darbus reguliavusiam seniūnui moteris išsitarė, jog jai jau sunku pėsčiomis pasiekti tolokai nuo namų esantį miestelio centrą, tad grįždama ji dažnai prisėsianti pailsėti ant šioje vietoje tądien statomo suoliuko. Juk ne juokas – kaip tik tądien, liepos 24-ąją, Z.Mickienei suėjo 84 metai.
J.Lukošaitis pasveikino Katyčių ilgaamžę su gimtadieniu ir tai, anot jo paties, buvo stimulas suoliuką pavadinti Z.Mickienės vardu.    

Trečiasis suoliukas – nepailstančiam A.Dubinskui

Dar vienas vardinis suoliukas Katyčiuose skirtas irgi visų gerbiamam žmogui, iki šiol pagal darbo grafiką gyvenančiam pensininkui Alfonsui Dubinskui. Tai liudija ant A.Dubinsko namų durų pritvirtintas jo… „Darbo grafikas“.

Seniūnas J.Lukošaitis pasakoja, kad tai – ypač darbštus ir pareigingas žmogus, tuo pareigingumu vietinius stebinantis ir dabar. Buvęs traktorininkas nuo jaunystės turi ypatingą pomėgį: jis dar ir mezgėjas.  Dėl šio savo pomėgio A.Dubinskas žinomas visoje plačioje apylinkėje.  Seniūnas pasakoja, jog dar ir ūkio laikais sėdėdamas traktoriuje ir laukdamas, kol į jo priekabą bus pakrautos kokios trąšos ar dar kas nors, A.Dubinskas imdavo į rankas virbalus ir siūlus. Jų savo traktoriaus kabinoje turėdavo suoliukas dubinskovisada.

Vietinių teigimu, katytiškio megztų drabužių ir šiltų kojinių niekada nepristigo nei jo šeimos nariai, nei tolimesni giminės.

A.Dubinskui skirtas suoliukas pastatytas Natkiškių gatvėje. Vyras su kaimynais pasidžiaugė savo vardo suoliuku ir išbandė jį.

Suoliukų bus daugiau

Prie visų trijų suoliukų pritvirtintos lentelės su užrašais, jie tvirtai įbetonuoti į žemę.

Seniūnas pasakoja, jog tie suoliukai nėra naujai padaryti, juos seniūnija jau turėjo ir anksčiau, ir visada naudojo, kai prireikdavo renginių metu.

J.Lukošaičiui smagu, kad atsiranda ir daugiau žmonių, norinčių turėti savo suoliuką. „Visiems sakau: išsirinkite sau malonią vietą ir pastatysime“, – sako seniūnas.

Jis neabejoja, kad suoliukų dar atsiras ir šalia jaunimo pamėgtos tinklinio aikštelės, ir prie tvenkinio – ten, kur kasdien jie pasitarnaus katytiškių poilsiui.