Katytiškiai ne tik žodžiais, bet ir dainomis rašė laišką Lietuvai

katyciuose kovo 11 vaikai26-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines prasmingai paminėjo Katyčių seniūnijos bendruomenė. Į šventinį koncertą susirinkę žmonės rašė laišką Tėvynei Lietuvai.

Katyčių pagrindinės mokyklos moksleiviai atsinešė mokykloje pradėtą rašyti laišką, kuriame buvo išsakę savo jausmus, pastebėjimus. Renginio vedėjai Karolina Pociūtė ir Rapolas Snitkus kvietė toliau laišką rašyti visiems kartu, įpinant į jį raiškų poezijos žodį, mintis, dainos bei muzikos melodijas.

Po moksleivės Kamilės Sruoginytės sugiedotos Tautinės giesmės su švente visus susirinkusius pasveikino ir savo mintis į laišką įpynė Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis, spalvingą koncertinę programą dovanojo Katyčių pagrindinės mokyklos moksleiviai ir mokytojai. Katyčių bendruomenės vardu laiške mintis išsakė seniūnaitė Marina Lodusova ir garbaus amžiaus mokytoja Stefanija Žėkienė, stubriškių vardu laišką rašė bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė ir Tomas Briedis.

Katytiškių širdis sušildė neplanuotas koncertinis numeris – rajono Tarybos narės Sandros Tamašauskienės ir jos draugės, buvusios katytiškės Ritos Vanagienės jaunystės daina. Moterys sakė, jog nieko nėra maloniau, kaip sugrįžti čia, kur paliktos vaikystės pėdos, kur gyvena joms artimi ir brangūs žmonės.

Į laišką šviesiomis spalvomis įsipynė Salos informacijos ir etnokultūros centro folkloro kolektyvo „Sklada“ (vad. Dalia Kubilienė) koncertinė programa apie žuvininkus, Šilutės jaunimo muzikinės grupės „Garsas“ vaikinų atliekami kūriniai bei kantri muzikos kolektyvo „Karčema“ (vad. Vygantas Stoškus) melodijos.

Laiškas perduotas Katyčių pagrindinės mokyklos direktoriui Algirdui Plaipai saugoti jį mokyklos muziejuje.
Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro organizuotame renginyje katytiškiai, parašę laišką tėvynei Lietuvai, su pakilia nuotaika skirstėsi į namus tikėdami, kad laisvos Lietuvos vardas plačiai ir tvirtai skambės pasaulyje.