Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras ir Katyčių seniūnija Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą šiemet organizavo kitaip nei įprastai – surengė popietę „Mūsų šalis – Lietuva vadinas“. Į ją žmonės rinkosi žinodami, kad teks dalyvauti linksmose varžytuvėse.
Kaip ir dera, popietė prasidėjo Tautine giesme, ją atliko Katyčių jaunimo organizacijos „Loftas“ nariai Rapolas Snitkus ir Gediminas Bendžius. Po seniūno Jono Lukošaičio sveikinimo prasidėjo varžytuvės.
Jose dalyvavo penkios komandos: Katyčių ir Stubrių bendruomenės, seniūnijos darbuotojai, pagrindinės mokyklos mokytojai ir jaunimo organizacija „Loftas“.
Komandų nariai buvo pasipuošę išskirtiniais ženklais, tačiau to neužteko. Reikėjo gerai pasukti galvas, kad būtų galima įvykdyti renginio vedėjos, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro vadybininkės Audrės Bagdonaitės pateiktas užduotis, susietas su mūsų valstybės įvykiais.
Nuobodžiauti neteko ir sirgaliams, jie taip pat atliko užduotis ir už tai irgi pelnė balus, kuriuos galėjo skirti norimai komandai.
Nuotaikingą kovą paįvairino „Lofto“ muzikantų atliekami kūriniai. Varžytuvių metu buvo kuriami ketureiliai, buvo tikrinamos dalyvių literatūrinės, muzikinės, istorinės žinios. O finalinė rungtis suteikė komandoms galimybę parodyti savo meninius gebėjimus ir sukurti aplikacinį paveikslėlį „Aš – laimingas Lietuvos pilietis“. Tie paveikslai kurį laiką bus eksponuojami seniūnijos salėje.
Susumavus rezultatus, seniūno prizas atiteko Katyčių pagrindinės mokyklos pedagogams.
Bet pralaimėjusiųjų varžytuvėse nebuvo – visų komandų dalyviai buvo pamaloninti gardžiais seniūno prizais.
Popietės organizatoriai dėkojo Katyčių pagrindinės mokyklos moksleiviams ir mokytojai Brigitai Vitkauskienei už piešinių parodą, kuri papuošė Katyčių bendruomenės salę. Padėkota ir mokyklos darbuotojams Vandai ir Algimantui Valaičiams už jų pačių gamintų Užgavėnių kaukių parodą, eksponuotą Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre.
Po renginio žmonės neskubėjo, šnekučiavosi, vaišinosi pačių atsineštomis vaišėmis. Linksmomis varžytuvėmis paminėję Kovo 11-ąją, įrašytą prieš 27 metus lietuvių tautos istorijoje, katytiškiai skirstėsi į namus savo širdyse nešdami Laisvę ir pavasarį.
Rašyti atsakymą