Katytiškiai po obels šakomis atidengė žodžius it širdis

katyciu poezija_po_obelimiGegužės 21 dieną Katyčiuose, Algimanto ir Vandos Valaičių sodyboje, po žydinčios obels šakomis buvo skaitoma poezija ir dainuojami romansai. Toks renginys sodyboje vyksta jau antri metai. Čia savo gimtosios kalbos žodžius, sudėliotus į posmus, į dainą, jos melodiją skaito ir atlieka vietos gyventojai bei atvykę svečiai.

Sename sode kaip ir pernai susirinko nemažas būrys klausytojų ir atlikėjų. Nuskambėjo birbynės melodija, kurią atliko Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ buvęs orkestro vadovas, nusipelnęs liaudies artistas, maestro Kazys Budrys. Tad savo širdį poezijos žodžiais tą vakarą klausytojams atidengė katytiškės Diana Mickienė, Zina Olberkienė, garbaus amžiaus stubriškis Tomas Briedis, Katyčių pagrindinės mokyklos dešimtokė Evelina Mickutė ir sodybos šeimininkė Vanda Valaitienė.

Įspūdingą Bernardo Brazdžionio eilėraštį mintinai deklamavo Žemaičių Naumiesčio šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios parapijos klebonas Stanislovas Anužis. Visus pasveikino naujai išrinktas Katyčių bendruomenės pirmininkas Giedrius Overlingas.

Suskambo ir dainos, kurias dainavo Katyčių jaunimas: Rapolas Snitkus, Barbora Berneckytė, Gediminas Bendžius. Jaunimą pakeitė dainininkai iš Gorainių ir Aušbikavio, kuriems bandonija pritarė K.Budrys.

Atslinkus vakaro vėsai, šeimininkas Algimantas uždegė laužą, kurio dūmas tarsi daina nuvingiavo tarp obelų kamienų.

Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis sakė, kad ši sodyba tokiam renginiui labai tinka ir išreiškė viltį, jog sodybos šeimininkai kitais metais obelų žydėjimo metu vėl leis katytiškiams susėsti po obels šaka. Seniūnas šeimininkams įteikė obelaitės sodinuką, o renginio vedėja Nijolė Stanelienė – molinį dubenį, iš kurio jie galėtų skanauti obuolių košę.

Dovanų netrūko ir kitiems renginio dalyviams. Šilutės rajono tarybos narys Vidmantas Gečas guldantiems į posmus gimtą žodį perdavė užrašų knygeles su palinkėjimu visas gražias gimstančias mintis į jas surašyti. Švedų labdaros organizacijos „Tikėjimas. Meilė. Viltis“ atstovas Lietuvoje Tadas Girčius atlikėjus pamalonino dovanėlėmis iš Švedijos.

Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė Marytė Matevičienė pasidžiaugė katytiškių gebėjimu burtis ir dėkojo sodybos šeimininkams už šio sumanymo palaikymą.

Sodybos šeimininkė Vanda suspėjo ir poeziją paskaityti, ir čia pat kieme kafiją išvirti, Katyčių pagrindinės mokyklos moksleivės iš Stubrių Sandra Sudeikytė ir Kristina Šliupaitė prikepė didžiulį kalną vofelių, o kaimynai atsinešė pyragų.

Prie gardėsiais nukrauto stalo atvingiavo šokėjų ratelis, įsisukęs, kai prie laužo vėl suskambo bandonijos melodija. Niekas neskubėjo skirstytis – kalbėjosi, dainavo, apžiūrėjo sodybos šeimininkų surinktą etnografinę ekspoziciją, prie įvažiavimo į sodybą įkurdintą iš medžio išdrožtų „Velniukų miestelį“.