Katytiškiams ir degutiškiams – „Klaipėdos vilties“ spektaklis

 Katyciu biblioteka_teatras_3Penktadienį Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Katyčių ir Degučių filialų laikytojai bei bendruomenės turėjo galimybę pamatyti Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos Klaipėdos Viltis teatro „Drugelis“ spektaklį vaikams ir ne vaikams „Istorija, kuri išsipildė žemėje…“ pagal vokiečių pasaką.

Spektaklio režisierė Laura Šakurskytė – Žilinskienė yra Katyčių bibliotekos globėja (pagal projektą „Bibliotekos pažangai 2“, iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką“). Lauros vaikystė prabėgo Katyčiuose, ji lankė Katyčių vidurinę mokyklą. Dabar režisierė gyvena Klaipėdoje, tačiau nepamiršta Katyčių, užsuka ir į Degučius. Jau trečius metus iš eilės bibliotekos lankytojams ir bendruomenėms ji pristato naujus, savo režisuotus spektaklius.

Dirbdama su sutrikusio intelekto žmonėmis Laura nori mums visiems parodyti, kad ir jie yra tokie pat kaip ir mes, sveikieji, su savo ypatingomis dvasinėmis vertybėmis. „Tai Dievo siųsti angelai į žemę“, – pristatydama kolektyvą kalbėjo režisierė. Kokie jie jaučiasi laimingi, kad gali pabūti kartu su sveikais žmonėmis…

Tai atsispindi ir spektaklyje „Istorija, kuri išsipildė žemėje…“. Tai pasaka apie angelus ir spalvas: kaip visos spalvos – skirtingos, taip skirtingi ir visi žmonės. Bet kaip gražu, kai skirtingus žmones vienija meilė. Renginys skirtas Bibliotekų ir Bendruomenių metams paminėti.