Kaziuko mugė šurmuliavo Saugose

 

IMG 6574„Kap feinie, kap dikčiuom feinie!” („Kaip smagu, kaip labai smagu!”) – tokiais šišioniškių tarmės žodžiais Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje kovo 2 dieną, buvo pradėta Kaziuko mugė.

Saugų J.Mikšo pagrindinėje mokykloje Kaziuko mugė rengiama jau ne vienerius metus. Keitėsi mugės vieta, keitėsi dalyvių skaičius, bet niekada joje netrūko puikios nuotaikos ir šurmulio. Ne išimtis buvo ir šiųmetinė mugė.

Dar prieš oficialų mugės atidarymą salėje netilo klegesys, o už durų nekantriai laukė pirkėjai. Visus pirkti, parduoti ir mainyti maršu ir smagia daina pakvietė Saugų vaikų darželio priešmokyklinukai. Apie Kaziuko mugės atsiradimą visiems susirinkusiesiems papasakojo „Boba”. Viešnia kalbėjo šišioniškių tarme, tad jos nesuprantantiems teko klausytis vertėjos.

Tada jau visi ėjo link prekystalių ir grožėjosi, derėjosi bei pirko. Smagu, kai pirmąkart dalyvauja pirmokai. Kai kurie dar jaučiasi nedrąsiai, bet taip nuoširdžiai džiaugiasi kiekvienu pirkėju. Vyresnieji jau iš anksto ruošiasi ir stalus nukrauna rankdarbiais.

Buvo galima mugėje rasti ir skaniausių pyragų, ir šilčiausių kojinių, ir medinių šaukštų bei žaislų. Tie, kas pilnus krepšius prisipirko, šalia veikiančioje arbatinėje skania arbata vaišinosi. O kam mugę apvaikščiojus dar liko koks euras, buvo kviečiami paaukoti. Mokinių tarybos nariai rinko aukas beglobiams gyvūnėliams paremti.

Kaip ir kasmet, mugė džiugiai šurmuliavo, daug įspūdžių paliko ir visi, kas pirko, pardavė ar mainė, tikrai „dikčiuom feinie laiką praleido”.