Kaziuko mugei pašyšiškiai patys prigamino grožybių

kaziuko muge 4 vaikaiSu pirmąja pavasario diena į kaimą ant Šyšos krantų atkeliavo Kaziuko mugė. Į ją susirinko besišypsančiais veidais kaimo auksarankiai, degantys noru parodyti save ir pamatyti kitus.

Šiais metais Kaziuko mugę organizavo Pašyšių pagrindinės mokyklos taryba su kaimo ir mokyklos bendruomene. Norinčių dalyvauti buvo nemažai, todėl nuspręsta apsiriboti tik vietiniais amatininkais.

Skambant linksmai muzikai, pašyšiškiai rinkosi į naminiais pyragais ir duona kvepiančią šventę. Moterys nuoširdžiai ruošėsi kaziuko muge5 cepelinaimugės prekybai – ne tik kepė pyragus, bet ir virė cepelinus. Spirgučiais papuošti didžkukuliai tiesiog tirpo iš R.Kumžienės ir A.Bernotienės puodų.

Tarp prekiaujančių naminiais skanėstais buvo nemažai Pašyšių pagrindinės mokyklos mokinių – ketvirtokė G.Bokštaitė, septintokės K.Kunšteinaitė ir R.Puospekaitė, puikiai prie prekystalio sukosi penktokas L.Kreincas. Nustebino šeštokės G.Kučinskaitės megztų riešinių meniškumas. Dešimtokė R.Bagdonaitė siūlė brolio Šarūno pagamintų gėlių dekoracijų, šeštokė I.Ramanauskaitė – mamos V.Ramanauskienės nertų staltiesėlių.

Mugėje moterys galėjo pasigirti, parodyti viena už kitą gražesnes austas, nertas staltieses, šiltas kojines, aplikuotas prijuostes. Buvo galima įsigyti papuošalų, buities reikmenų, dekoracijų, net rankomis pagaminto muilo.
kaziuko muge 6  mamytes
Tarp prekybininkų sukosi visa A.Stonkuvienės šeima. D.Sungailienė, A.Urbonienė – moterys, kurios ne tik gražiai mezga, dekoruoja, bet ir pataria, pamoko, pasidalija savo kūrybine patirtimi su kitais. Smagu, kad mugė tampa ir šeimų savitarpio pagalbos, supratimo ir bendradarbiavimo švente. Čia netrūko geros pavasariškos nuotaikos ir geranoriškumo.

Po kiekvienos žiemos Kaziuko mugė Pašyšiuose tradiciškai skelbia pavasario pradžią. Tad ir šiemet jaučiamės jau sulaukę pavasario.

spaudos remimo fondas Projektas: „Kultūros uostas: Tradicijos.”