Keičiasi asmens dokumentų keitimo įkainiai

Vyriausybė patvirtino naujus valstybės rinkliavų, susijusių su migracijomis paslaugomis, dydžius. LR paso, asmens tapatybės kortelės, užsieniečiams išduodamų leidimų gyventi ir kitų dokumentų išdavimo ir keitimo įkainiai didėja.

Valstybės rinkliava už asmens tapatybės kortelės išdavimą bendra tvarka didinama nuo 8,6 iki 10 Eur. Nežymiai keičiasi ir rinkliavos dydis už paso išdavimą,  keitimą bendra tvarka – didėja 7 Eur.

Asmens tapatybės kortelės išdavimas ir keitimas skubos tvarka per 5 darbo dienas nuo prašymo priėmimo didėja nuo 19,60 iki 60 eurų; išdavimas ir keitimas per 1 darbo dieną – nuo 31.60 iki 100 eurų.

Paso išdavimas (keitimas) bendra tvarka (1 mėn.) brangsta nuo 43 iki 50 eurų. Skubos tvarka (per 5 darbo dienas) – nuo 57 iki 100 eurų, o išdavimas ir keitimas tą pačią dieną – nuo 190 iki 200 eurų.

Asmenys, kurie iki šiol turėjo teisę mokėti sumažintą rinkliavą arba buvo atleidžiami nuo rinkliavos už asmens tapatybės kortelės ir paso išdavimą ar keitimą, ir toliau galės naudotis šiomis lengvatomis.

Parengta pagal VRM inf.