Keičiasi automobilių pardavimo tvarka

Nuo rugpjūčio 1-osios paprastėja tvarka parduodantiems automobilį užsienio gyventojui ar įmonei šalies teritorijoje. Kreiptis į „Regitrą“ ir deklaruoti automobilio nuosavybės pasikeitimą pakaks tik Lietuvos gyventojui.

Pagal iki šiol galiojusią tvarką, pardavus transporto priemonę užsienio gyventojui ar įmonei Lietuvoje, į „Regitrą“ turėjo kreiptis tiek jos pirkėjas, tiek pardavėjas. Kitaip tariant, pirmiausia „Regitros“ padalinyje užsienio gyventojas pateikė įgijimo deklaraciją, o ją patvirtino Lietuvos gyventojas.

Tik abiem pusėms atlikus šiuos veiksmus, buvo panaikinamas Lietuvos gyventojo vardu galiojantis savininko deklaravimo kodas (SDK) ir po 10 kalendorinių dienų transporto priemonė buvo automatiškai išregistruojama.

Nuo rugpjūčio ši tvarka palengvinta, paliekant pareigą į „Regitrą“ kreiptis tik pardavėjui, t. y. Lietuvos gyventojui. Jam tereikės per 5 d. d. nuo sandorio sudarymo pateikti vienpusę perleidimo deklaraciją, kurios pagrindu bus panaikintas jo vardu galiojantis SDK. Ši paslauga bus prieinama internetu nemokamai. Identiška tvarka taikoma parduodant automobilį užsienio šalies teritorijoje.

Pavyzdžiui, užsienio gyventojas pamiršta kreiptis į „Regitrą“ ir su automobiliu išvyksta iš šalies. Tokiu atveju savininko deklaravimo kodas lieka galioti Lietuvos gyventojo vardu. Atsižvelgiant į tai, paprastinama tvarka – nuo šiol užsienio gyventojams nebereikės kreiptis į „Regitrą“. Čia mažės eilės.
Šiemet į „Regitros“ padalinius jau kreipėsi apie 29 tūkst. užsienio gyventojų, norėdami deklaruoti įsigytą automobilį.