Keičiasi socialinės paramos skyrimo tvarka

socialiniai darbuotojaiBesiartinantys 2012-ieji atneš naujovių ir socialinės paramos srityje. Socialines pinigines išmokas kitais metais vienos remiamųjų grupės gaus lengviau, o kitoms įrodyti paramos būtinybę taps sudėtingiau.

Trečiadienį Savivaldybėje organizuotas pasitarimas socialinėms darbuotojoms, kuriame išsamiai aptartos būsimosios naujovės.

Susirinkusias socialines darbuotojas su artėjančiomis šventėmis pirmasis pasveikino jų vadovas Alvidas Šimelionis. Socialinės paramos skyriaus vedėjas priminė, kad keičiantis socialinę paramą reglamentuojantiems įstatymams socialiniai darbuotojai turi suspėti perprasti naujoves. Todėl neseniai surengta kvalifikacinė kelionė į Kauną, kur mūsų rajono soc. darbuotojos sėmėsi žinių bendraudamos su profesūra, aplankė šio miesto socialines įstaigas.

Trečiadienio susirinkimas buvo lyg ir kvalifikacijos kėlimo tąsa.

Vedėjas taip pat priminė, kad socialinės darbuotojos pernelyg vargsta dalindamos maisto produktus iš intervencinių atsargų.

Anot jo, informacija, kuriomis dienomis ir valandomis tie produktai bus dalijami, nuolat viešinama spaudoje, tad remiamieji privalėtų nevėluoti ir pasiimti juos laiku. Tačiau soc. darbuotojos vargsta laukdamos jų ištisomis savaitėmis, netgi nuveža produktus į namus.

„Aišku, jei žmogus yra neįgalus, jam reikia padėti, bet jei jis ištisas dienas tik stoviniuoja prie parduotuvės, turėtų pats savimi pasirūpinti“, – sakė vedėjas.

A.Šimelionis pradžiugino tas darbuotojas, kurios dar nebuvo girdėjusios, jog nuo kitų metų 10 proc. kyla socialinių darbuotojų atlyginimai, jog rėmimo mechanizmas sugalvotas ir toms soc. darbuotojoms, kurios pas klientus važinėja ne seniūnijos, o asmeniniu transportu.

Visus įsigaliojančius įstatymo pakeitimus komentavo vedėjo pavaduotoja Virginija Paulauskienė. Naujovių daug, tad kiekvienam paramos gavėjui teks dar kartą apsilankyti pas savo socialines darbuotojas ir išsaiškinti, ar neprivalo atnešti dar kokių nors papildomų dokumentų, ar apskritai dar galės pretenduoti į paramą.

Įdomu tai, kad įstatyme nebelieka žodžio „šeima“, jis keičiamas sąvoka „bendrai gyvenantys asmenys“. Taigi į šią kategoriją pateks ir neįregistravę santuokos, bet bendrą ūkį vedantys pilnamečiai vyras ir moteris.