Keikūną G.Bružą paliko teisti visuomenei

ETIKASavivaldybės Etikos komisija svarstė rajono politiko, tvarkiečio Gintaro Bružo netinkamą elgesį, kai politikas Žuvienės virimo čempionato metu necenzūriniu rusišku keiksmažodžiu palydėjo parašus dėl skalūninių dujų gavybos draudimo rinkusį aktyvistą.

Incidentas su skambia politiko fraze „pūsk iš čia na…ui.“ buvo plačiai paviešintas internetinėje erdvėje – kaip netinkamo bendravimo su rinkėjais pavyzdys.

Prašė pasiaiškinti

Rajono Etikos komisijos pirmininkas Juozas Sauspreškis informavo, kad visi komisijos nariai rajono politikai Alfonsas Vanagas, Vladas Kainovaitis, Romualdas Jovaiša ir Vytautas Liutkus vieningai sutarė, jog rajono politiko G.Bružo poelgis turi būti svarstytas ir įvertintas.

Minėta komisija trečiadienį surengė posėdį, į kurį buvo pakviestas pasiaiškinti G.Bružas bei incidente nukentėjusioji pusė – parašus rinkęs aktyvistas šilutiškis Vytautas Knapkis ir įvykį nufilmavęs vilkytiškis Darius Vilius.

Komisijos pirmininkas J.Sauspreškis sakė, kad komisijos nariai yra susipažinę su žiniasklaidoje paskelbtu incidentu. Jie sutinka, kad politikas pasielgė nederamai, kad toks elgesys nepuošia viešas pareigas einančio asmens.

Todėl J.Sauspreškis paprašė G.Bružą pasiaiškinti. ETIKA 2

G.Bružas pripažino, kad jis tuomet pasielgė nederamai ir kad jo, kaip rajono tarybos nario statusas įpareigoja elgtis padoriai ir susilaikyti nuo netinkamos emocijų išraiškos.   Anot G.Bružo, netinkamas emocijas jam išprovokavo parašų rinkėjas V.Knapkis, kuris neprašytas įkyriai ėjo į, galima sakyti, uždarą aplinką – žuvienės virėjų komandos palapinę. Politiką papiktino ir tai, kad neatsiklausus iš už parašų rinkėjo nugaros įvykis buvo filmuojamas.   Renginys jau ėjo į pabaigą ir palapinėje buvo žmonių, kurie jau persirenginėjo. Galėjo būti ir taip, kad kuris nors iš jų buvo ir pasivaišinęs ir tikrai nenorėjo būti filmuojamas.

Kita vertus, pasak G.Bružo, jam teko matyti įžūlų V.Knapkio elgesį kitame renginyje, kai jis trukdė informacinio renginio lektoriams, nemandagiai juos tujindamas ir kamantinėdamas. G.Bružas sakė, jog su tokiu įžūliu žmogumi jis visai nenorėjo turėti reikalų.

Tačiau ir po tokio pasiaiškinimo G.Bružas dar kartą kartojo, kad jaučiasi kaltas jog pavartojo netinkamus žodžius.
Be to, komisijos narius jis informavo, kad už netinkamą poelgį jį jau nubaudė policijos pareigūnai. Komisariate jis buvo apklaustas dėl viešosios drausmės pažeidimo ir nubaustas 100 litų bauda. G.Bružas sakė neturintis jokių pretenzijų nei teisėsaugininkams, nei apie jo pažeidimą informavusiems žmonėms, nes pripažįsta savo kaltę.

Nuoskaudų neturi

Incidento dalyviai V.Knapkis ir D.Vilius Etikos komisijos nariams kalbėjo, kad eidami rinkti parašų tikrai neturėjo jokių tikslų ką nors provokuoti ar žeminti. Anot vyrų, filmuodami jie tik registruoja parašų rinkimo procedūrą. Tačiau ir juos nustebino rajono politiko reakcija į jų vykdomą akciją. Pasak D.Viliaus, akivaizdu, kad politikas G.Bružas stokoja kultūros. 

V.Knapkis ir D.Vilius sakė, kad tikrai nesiekia, jog G.Bružas būtų kaip nors nubaustas ir nuoskaudos dėl politiko išpuolio nejaučia. Be to, jie mano, kad G.Bružą – viešą žmogų – nubaus pati visuomenė, nes jis eina renkamas pareigas.

ETIKA 1Partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriaus pirmininkas Vaidas Pavilonis komisijos nariams sakė paskelbtame filmuke įžvelgęs politinius tikslus. Jam kėlė įtarimą tai, kad paskelbtas ne tik incidentas su G.Bružo nederamu pasisakymu, bet įpinta ir partijos atributika, sudėlioti tendencingai parinkti kiti reportažo asmenys, partijos lyderiai – Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Aplinkos apsaugos ministras Valentinas Mazuronis. V.Pavilonis įsitikinęs, kad V.Knapkis ir D.Vilius dabar taip garsinasi, kad artimiausiuose savivaldos rinkimuose startuotų į rajono politikus.

Antrą kartą bausti nenori

Komisijos pirmininkas, rinkdamas galimas komisijos nuobaudas G.Bružo pražangai, sakė manantis, kad tinkamiausia šiuo metu jam nuobauda – svarstymas komisijoje. Juolab kad po incidento paviešinimo žiniasklaidoje politikas viename leidinyje jau atsiprašė dėl netinkamo savo elgesio, policija jį jau nubaudė 100 litų bauda.

Kiti komisijos nariai V.Liutkus ir R.Jovaiša taip pat pritarė minčiai, kad už vieną prasižengimą du kartus bausti negalima, todėl reikėtų apsiriboti svarstymu.  Komisijos nariai patarinėjo G.Bružui visuomet prisiminti, jog jis yra viešas asmuo ir privalo elgtis kultūringai ir deramai.