Keisčiausių radinių daugiabučiuose sąrašą papildė mina

P 20170125_104937Daugiabučių namų rūsiai slepia radinių, galinčių įvaryti širdies smūgį. Bendrovė „Mano Būstas“ informuoja, kad vykdant rūsio valymo darbus viename Šilutės daugiabutyje trečiadienį buvo aptiktas sprogmuo. Laimei, atvykusios specialiosios tarnybos paskelbė, kad radinys tėra minos muliažas.

Šilutėje, Dariaus ir Girėno g. 20 esančiame bendrabučio tipo daugiabutyje prieštankinė mina TM aptikta vykdant rūsio valymo darbus. „Mano Būsto“ darbuotojai elgėsi profesionaliai ir apie radinį operatyviai informavo daugiabutį administruojančią bendrovę bei Bendrąjį pagalbos centrą. Į įvykio vietą netrukus atvyko Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai, kurie aptvėrė teritoriją bei iškvietė antiteroristinių operacijų rinktinę „Aras“.

Atvykę išminuotojai netruko įvertinti, kad mina – mokomoji. Muliažą pareigūnai pasiėmė. Namą administruojanti įmonė buvo pasiruošusi reaguoti iki galo ir esant reikalui evakuoti gyventojus. Minėtame daugiabutyje būtų tekę skubiai belstis į 60-ies butų duris.

Prieštankinė mina – galimai sovietinių laikų palikimas. Ją nuo tikro sprogmens atskirti gali tik specialistai.

„Mano Būsto“ praktikoje tokia mina – vienas keisčiausių radinių. Visoje Lietuvoje daugiabučius prižiūrinti bendrovė kasmet veda keisčiausių radinių kanalizacijoje sąrašą. Jame – rankšluosčiai, agurkai, stiklainiai, arbūzo žievės, plastikiniai buteliai. Kanalizacijoje tarp srutų plūduriuojantys rankiniai laikrodžiai, centai ir mobilieji telefonai liudija žmonių žioplumą.

„Šilutėje rastą mina kol kas tikrai galime laikyti išskirtiniu radiniu. Tai puiki pamoka visų daugiabučių gyventojams, kad keistų daiktų kaupimas gali turėti nemalonių pasekmių. Istorija baigėsi laimingai, bet į įvykio vietą buvo kviečiamos tarnybos, pareigūnai gaišo laiką“, – akcentavo įmonės atstovai.

Šilutėje daugiabučių rūsiai pradėti valyti bendradarbiaujant su priešgaisrine tarnyba. Dariaus ir Girėno g. 20 name rūsį valyti prireikė po to, kai gyventojai neatsižvelgė į administratoriaus ir priešgaisrinės tarnybos reikalavimą savarankiškai susitvarkyti bendrąsias patalpas. Gaisro atveju jos būtų kėlusios sunkumų ugniagesiams patekti į rūsį. „Gyventojams norime dar kartą priminti, kad bendrosiose patalpose draudžiama kaupti daiktus. Jie užtveria avarinius praėjimus ir nelaimės atveju gali sukelti pavojų saugumui“, – įspėja „Mano Būsto“ atstovai.

Primenama, kad aptikus sprogmenį ar į jį panašų daiktą daugiabutyje ar jo teritorijoje griežtai draudžiama jį tikrinti savarankiškai. Būtina skambinti bendruoju telefonu 112 ir kviesti specialistus, galinčius nustatyti radinio pobūdį. 90 proc. sprogmenų nesprogsta vien dėl to, kad nėra liečiami.