Keleiviai Šilutėje keliauja naujais autobusais

nauji autobusaiPrieš porą savaičių į rajono gyvenvietes ir po Lietuvą pradėjo važinėti taupūs bei komfortabilūs „Šilutės autobusų parko“ autobusai.

Socialinio projekto „Nebūk naivus kelyje“ vadovas Mindaugas Jonušas informavo, kad juose keleiviai galės naudotis nemokamu internetu bei mėgautis patogia, saugia kelione.

Keturis apynaujus maršrutinius mažuosius autobusus „Mercedes Benz Sprinter“, kurių kiekvienas talpina apie 20 keleivių, nusipirkęs UAB „Šilutės autobusų parkas“ pradėjo spartų autobusų parko technikos atnaujinimą.

Šilutės savivaldybei priklausančio visuomeninio transporto įmonės vadovas Artūras Stonkus „Šilutės naujienoms“ sakė, kad šie mažieji dyzeliniai autobusai pagaminti prieš 6-7 metus – anksčiau jie važinėjo Vokietijoje ir Belgijoje. Jų techninė būklė yra gera, labai ekonomiški (mažos kuros sąnaudos) ir beveik neteršia aplinkos išmetamosiomis dujomis. Dar vieną tokį autobusų „Mercedes Benz Sprinter“ autobusų parkas turėtų parsigabenti artimiausiu metu.

Kartu su mažuoju autobusu į autobusų parką bus parvairuoti 6 didesni keleiviniai autobusai. Vienas jų – 50-ies sėdimųjų vietų, pritaikytas tolimoms kelionėms, o kiti penki turės maždaug po 30 sėdimųjų vietų. Visi perkami autobusai – ne senesni kaip 2008 metų gamybos.

Pasak A.Stonkaus, nauji autobusai atnaujins apie 30 proc. įmonės transporto priemonių. Autobusai perkami lizingo būdu.
300 tūkst. eurų linzingui reikiamų lėšų finansuoja bankas, o 20 proc. sumos (60 tūkst. Eur) už pirkinį sumokės pats autobusų parkas iš savo turimų lėšų.

Nuo šių metų pradžios Šilutės savivaldybė tvarkingai atsiskaito „Šilutės autobusų parkui“ už suteiktas paslaugas ir jau nebėra  skolinga savo įmonei. Todėl šiemet „Šilutės autobusų parkas“ nebevėluoja išmokėti atlyginimus savo darbuotojams. Pasak A.Stonkaus, ilgametės skolos anksčiau trukdė įmonei tartis su banko ir lizingo bendrovėmis dėl naujesnių autobusų įsigyjimo.

O pasak socialinio projekto „Nebūk naivus kelyje“ sumanytojo M.Jonušo, artimiausiu metu projekto organizatoriai žada netikėtą staigmeną keleiviams, važiuojantiems Šilutės autobusų parko autobusais į Vilnių arba iš jo į Šilutę. Tiesa, apie rengiamą staigmeną dar nežino net pats Šilutės autobusų parko direktorius A.Stonkus.