Kelią į „Euroviziją“ skinsis ir rusniškis V.Lacko

lacko eurovizijoje 10Praėjusio šeštadienio vakarą LRT televizijos eteryje įvyko pirmoji „Eurovizijos“ dainų konkurso nacionalinė atranka. Tai Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos organizuojamas naujų dainų konkursas, kurio tikslas – išrinkti geriausią dainą, atstovausiančią Lietuvai tarptautiniame „Eurovizijos“ dainų konkurse. Šis konkursas įvyks gegužės mėnesį Stokholme (Švedijoje).

Sausio 16-ąją prie televizijos ekranų dėmesį prikaustys antrasis atrankos vakaras, kuris mums, šilutiškiams, bus neeilinis. Tarp scenos profesionalų, kurie jau ne pirmus metus kovoja dėl galimybės dalyvauti „Eurovizijoje“, ir naujokų savo jėgas išbandys rusniškis dainininkas Valdas Lacko.

Kaip jam seksis, priklausys ne tik nuo komisijos įvertinimo, bet ir nuo žiūrovų simpatijų bei balsavimo, renkant telefono numerį 1667 atrankos transliavimo metu.
Daina – TOP 20-uke

Valdas, sugrįžęs po pirmųjų filmavimų, palieka būsimos TV laidos intrigą, o su „Šilutės naujienomis“ noriai dalinasi džiugiomis emocijomis ir patirtais įspūdžiais.

„Daina, kurią atliksiu, yra parašyta dviem kalbomis: lietuvių ir anglų. Ją kūrėme specialiai „Eurovizijai“, – sakė Valdas.

Anot pašnekovo, vien tai, kad jis šiemet jau pateko į atrankos koncertus, yra didelis pasiekimas. „Be vardo, be žinomumo sunku tikėtis patekti į „Eurovizijos“ atranką. Daugelio dalyvių užpildytos anketos taip ir paskęsta minioje, tad jau vien tai, kad šiemet esu čia, man labai daug reiškia“, – sako Valdas.

Beje, jis „Eurovizijos“ atrankoje dalyvauja ne pirmą kartą – pirmasis bandymas buvo prieš 2 metus.

„Eurovizijos“ atrankoje skambėsiančiai dainai „Stay tonight“, kurią atlieka rusniškis, muziką sukūrė šiaulietis Paulius Jasiūnas kartu su dainos atlikėju, anglišką tekstą parašė šilutiškė Monika Ratomskytė. Lietuviškoji šios eurovizinės dainos versija, pavadinimu „Du sparnai“, jau pažįstama daugeliui melomanų, nes ji penktą savaitę sėkmingai transliuojama radijo stoties „Lietus“ lietuviškų dainų TOP 20-uke. Džiugu, kad vos tik klausytojų ausis pasiekė „Du sparnai“ (lietuviškajai versijai žodžius parašė Vitalijus Deniušas), daina laikosi „Lietaus“ dvidešimtuko viršūnėje ir dar praėjusią savaitę buvo pirmoje vietoje.

Daina „Stay tonight“, kaip ir lietuviškoji versija, yra apie meilę, dviejų mylinčių širdžių santykius, buvimą kartu. 
 
Svarbiausia – patirtis

Lietuviškosios „Eurovizijos“ atrankų scenoje kaunasi po 8 dalyvius, tarp jų – ne viena estrados žvaigždė: Donatas Montvydas, Rūta Ščiogolevaitė, Erika Jennings, Eglė Jakštytė ir kiti.lacko eurovizijoje 11

Vardindamas dalyvius, kurie yra tapę jo varžovais, Valdas prisipažįsta, kad juos aplenkti atrankoje vilčių mažai. „Bet svarbiausia yra patirtis, ji –  neįkainojama“, – sako kraštietis.

Anot V. Lacko, kad ir kaip jo atliekama daina ateinantį šeštadienį būtų įvertinta komisijos, jis tikisi televizijos žiūrovų palaikymo. Vis dėlto  žiūrovų balsai, kaip rodo praktika, yra lemtingiausi ir kartais pateikia netikėtus siurprizus.

Prisimindamas filmavimą, Valdas prisipažįsta, jog sunkiausia buvo įveikti psichologinius barjerus. Bet atlikėjas džiaugiasi sulaukęs patarimų, kaip reikia dirbti prieš kameras, kaip bendrauti su už ekranų jį stebinčiais žiūrovais bei taip pelnyti jų simpatijas. Be to, galimybė dainuoti profesionalioje scenoje, kurios apšvietimas ir įgarsinimas atitinka aukščiausią kokybę, yra dar viena neeilinė galimybė kiekvienam dainininkui.

„Filmavimo rezultatu esu patenkintas, žinau, kad sudainavau taip, kaip ir planavau. Svarbiausia, kad nesusimaliau, – „Šilutės naujienoms“ atviravo Valdas.

Tad kviečiame visus sausio 16 d. (šeštadienį) 21 val. paklausyti rusniškio Valdo dainos, kuri nuskambės pažymėta 7-uoju numeriu, ir palaikyti kraštietį LRT televizijos laidos metu. Kartu galime padėti Valdui patekti į tolimesnius „Eurovizijos“ atrankos etapus.