Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena priminė: kelyje elkimės saugiai

vVairuotoju dienaRugsėjo 29 d. Lietuvoje paminėta Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Šios dienos tikslas – priminti visiems apie pagarbą ir lygiateisiškumą jaustis saugiai kelyje. Daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių šv. Mišių metu buvo meldžiamasi ir prašoma Dievo palaimos visiems keliaujantiems.

Jungdamiesi prie šios iniciatyvos Tauragės AVPK Šilutės policijos komisariato pareigūnai organizavo renginį „Būk matomas ir saugus“ ir dalyvavo šv. Mišiose Šilutės šv. Kryžiaus bažnyčioje. Čia jie priminė pagrindines kelių eismo taisykles (KET), dalijo atšvaitus bei bei kitą saugaus eismo prevencinę medžiagą.

Pagrindinės gyvenimo vertybės yra žmogaus gyvybė, sveikata, pagarba vienas kitam. Kelyje visi – ir pėstieji, ir dviratininkai, ir vairuotojai tampa eismo dalyviais. Klaidų padarytų kelyje, ištaisyti nebegalima, dėl to reikia daryti viską, kad jų būtų išvengta.

Vairuotojams primename, kad svarbu vairuoti blaiviems, važiuoti saugiu greičiu, vairuojant nesinaudoti mobiliojo ryšio priemonėmis, būti atidiems. Labai svarbu ir keleiviams užsisegti saugos diržus, mažuosius vežti jiems skirtose sėdynėse.

Lietuvos policija akcentuoja, kad Kelių eismo taisyklėse numatyta, jog važiuodami transporto priemone su įrengtais saugos diržais vairuotojas ir keleiviai privalo juos užsisegti. Žemesni kaip 135 cm ūgio vaikai vežami prisegti jų ūgiui ir masei pritaikytomis sistemomis pagal gamintojo nurodytą dydžio intervalą.

Eismo įvykiuose dažnai nukenčia pėstieji. Tamsiu paros metu, esant blogam matomumui, einančius neapšviestu keliu žmones vairuotojai dažnai pastebi tik visai prie jų priartėję, kai jau yra per vėlu. Su atšvaitu ar žibintu einantis žmogus pastebimas iš 5 kartus didesnio atstumo, nei be atšvaito.

KET taip pat numatyta, kad pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu tamsiuoju paros metu privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prisisegę matomoje vietoje atšvaitą. Traukiamas (stumiamas) platesnis kaip 1 m vežimėlis irgi turi būti su atšvaitais. Atšvaitą prie drabužių reikia pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas iš visų pusių, geriausia – prie drabužių dešinėje pusėje. Pakabinamą atšvaitą segtuku prisekite prie drabužių dešinėje pusėje, kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje. Atšvaitą – juostelę uždėkite ant rankovės aukščiau riešo ar kojos blauzdos srityje.

Raginame gyventojus būti kelyje drausmingiems, pakantiems, atidiems, laikytis Kelių eismo taisyklių ir taip saugoti save bei kitus. Apie neblaivius vairuotojus, įžūlius ir pavojingus pažeidimus, keliančius grėsmę kitiems eismo dalyviams, prašome informuoti policiją.