„Neužtverdamas kelio pokyčiams, aš tampu derlinga dirva ir sudarau visas galimybes sudygti savyje kūrybinės vaizduotės sėkloms“, – šiais garsaus brazilų rašytojo Paulo Coelho žodžiais Kintų Vydūno kultūros centre prasidėjo vietos bibliotekos organizuotas susitikimas su kraštiečiu Andriumi Varnu, nukeliavusiu piligriminę kelionę „Jokūbo kelias“.
Rašytojo P.Coelho citata pasirinkta neatsitiktinai, mat jis taip pat keliavo šią piligriminę kelionę, jos metu patyrė dvasinį atgimimą ir rado įkvėpimo kūrybai.
Šv. Jokūbo kelias (Camino de Santiago) prasideda Prancūzijoje ir tęsiasi per visą šiaurinę Ispanijos dalį iki Santiago de Compostela katedros, kurioje yra palaidotas apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių (daugiau nei 1000 metų), o tęsiasi jis net 800 kilometrų. Tai vienintelis piligrimų kelias, įtrauktas į UNESCO žmonijos kultūros paveldo sąrašą.
Kai kurie piligrimai ryžtasi nueiti dar papildomus 100 kilometrų ir pasiekia Finisterrą – miestelį, kuris iki Amerikos atradimo buvo laikomas „pasaulio pabaiga“.
Visą šį kelią, iki pat „pasaulio pabaigos“ (900 km), pėsčiomis nukeliavo ir apie savo atradimus, nuotykius bei susitikimus kintiškiams pasakojo jiems visiems gerai pažįstamas Andrius Varnas.
Nenuilstantis nuotykių ieškotojas, prieš keletą metų garsinęs Lietuvos, taip pat ir Kintų miestelio vardą – plaukė aplink pasaulį nuosava jachta. Šįkart jo dėka Santiago de Compostela katedroje buvo paminėtas Lietuvos vardas, mat tą dieną jis buvo vienintelis lietuvis tarp visų atkeliavusių piligrimų.
Pasakojimą paįvairino nuotraukos, kuriose atsispindėjo ne tik istoriniai ir kultūriniai objektai, bet ir to krašto žmonių gyvenimas.
Ryžtis tokiai kelionei A.Varną paskatino noras ypatingai paminėti savo 60-metį. Rugsėjo 5-ąją iškeliavęs piligrimų keliu, savo gimtadienį jis sutiko kelyje (rugsėjo 6 d.).
Kelyje jis sutiko ir daug įvairių tautybių žmonių – italų, kiniečių, vengrų, korėjiečių, amerikiečių, sutiko ir keletą lietuvių. Vienas jų jau 7 metus keliauja šiuo keliu. Visi jie draugiški ir paslaugūs vieni kitiems. Piligrimų nakvynės namuose jie kartu gaminosi pietus, dalijosi maistu, savo džiaugsmais bei vargais.
Daug linksmų nuotykių patyrė ir įdomių istorijų išgirdo keliautojas. Jis įsiamžino garsiajame piligrimų akmenyje, iš kurio iškaltas kryžius, gavo piligrimų pasą, kuriame kiekvienų piligrimų nakvynės namų antspaudas, piligrimų sertifikatą, pažymintį, kad jis nukeliavo „Jokūbo kelią“ ir pasiekė „pasaulio pabaigą“.
Be viso to, A.Varnas rado naujų draugų, pažino įvairių kultūrų žmones, ir pateisino savo lūkesčius įspūdingai sutikti savo jubiliejų.
Kaip pats keliautojas sakė, jei reikėtų apibūdinti, kokia yra ši piligriminė kelionė, jis pasakytų, jog tai – FANTASTIKA! Ir paragino visus, norinčius patirti kažką nepaprasto, pasiryžti šiai kelionei.
A.Varno kelionės dienoraštį galite skaityti ČIA.
Rašyti atsakymą