Kelio kankiniai – Traksėdžių sodininkai šaukiasi pagalbos

soduŠalia Šilutės miesto esančiose sodų bendrijose gyvena daug žmonių, kurie kasdien važiuoja į darbus, veža vaikus į mokyklas, pas juos skuba greitoji pagalba ir kitų tarnybų automobiliai.

Tačiau ne visada miestą šiems žmonėms pavyksta pasiekti – į sodų bendrijas vedantys keliai taip išmauroti ir duobėti, kad važiuojant jais ne vienas yra ir ratus pametęs, ir tiesiog „įsėdęs“…

Ypač likimo valiai palikti jaučiasi Traksėdžių sodų bendrijose gyvenantys žmonės. Jau daug metų jie mina kelius į seniūniją dėl sunkiai pravažiuojamos Durpyno gatvės, aplink kurią ir yra išsirikiavusios penkios bendrijos. Asfalto jiems nereikia, anot gyventojų, užtektų iškasti griovius pakelėje, užpilti stambesnio grunto.

Kantrybės netekę sodų bendrijų pirmininkai su skundais pasuko pas Savivaldybės merą.

Mauroja klampynėse, genda automobiliai

Sodų bendrijos „Klevas“ pirmininkas Juozas Tekorius guodėsi, kad Durpyno gatvės danga yra smėlis, likęs dar nuo senų laikų. Negana to, šį tvirto pagrindo neturintį kelią išmala dažnai juo važinėjanti sunkioji technika.

Greideriavimas, pasak sodininkų, padeda tik laikinai, nes tuoj pat vėl atsiranda duobės. Pėstieji ir automobiliai „mauroja“ purvynuose, važiuojant tuo keliu kenčia ir automobiliai – byra važiuoklės, traukės.

Prieš dvejus metus keliose jau neišvažiuojamose kelio vietose buvo užpilta šiek tiek skaldos. Kaip patys sodininkai sako, tokio kiekio užteko vos po kelis akmenėlius į kvadratinį metrą.

Anot gyventojų, reanimuoti reikėtų visą šį kelią. Abiejose kelio pusėse yra įsikūrusios 5 sodininkų bendrijos: „Pamarys“, „Klevas“, „Ąžuolas“, „Pienininkas“ ir „Vyturys“, kuriose kasmet daugėja nuolatinių gyventojų, mokyklinio amžiaus vaikų.

„Norime žinoti, kokių veiksmų bus imamasi gerinant susisiekimo kokybę ir sprendžiant minimo kelio remonto klausimą“, – jau visai konkrečiai į merą Vytautą Laurinaitį kreipėsi sodų bendrijos „Klevas“ gyventojai.

„Prašome atkreipti dėmesį į šitą kelią, nes soduose gyventojų daugėja. Mūsų vaikai turi ne tik nuklampoti, bet ir parklampoti iš mokymo įstaigų. Rudens metu greitoji pagalba negali mūsų pasiekti“, – guodėsi ir bendrijos „Pamarys“ atstovai.

Su problemomis dėl kelio būklės šalia Durpyno gatvės gyvenantys žmonės sakė jau ne kartą buvę seniūnijoje, rašę raštus, netgi prašę leidimo, kad kelią leistų tvarkyti jiems patiems, savo lėšomis. Juk tai kelių dienų darbas – iškasti griovus prie kelio ir atvežti skaldos. Tačiau tokio leidimo negavo, nes tai, anot seniūno Raimondo Steponkaus, valdiška žemė…

Siūlė deleguoti atstovą į komisiją

Meras V. Laurinaitis sakė, kad sodininkų problemos jam žinomos, pas jį nuolat lankosi kelių būkle nepatenkinti įvairių bendrijų atstovai, taip pat žmonės iš Traksėdžių, Naujakurių.

„Jei vyriausybė didintų lėšas, mielai tvarkytume visus kelius, kiemus ir gatves, bet, deja, tų lėšų nedaugėja“, – sakė jis.

Meras pasakojo, kad Durpyno gatvę iki pirmosios sodų bendrijos ruošiamasi tvarkyti Savivaldybės ir šalia įsikūrusios įmonės lėšomis, projektas jau yra parengtas. Bet sodininkų tokia perspektyva nežavi, nes likusi kelio atkarpa ir toliau liks sunkiai išvažiuojama.

Meras ir Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Oželis priminė, kaip jau ne vienerius metus yra skirstomos kelių priežiūros lėšos. Automobilių kelių direkcija jas išdalija savivaldybėms, o savivaldybė pagal specialią formulę dalija seniūnijoms. Kaip paskirstyti šias lėšas, sprendžia jau pačios seniūnijos, sudarydamos darbo grupę iš seniūnaičių ir bendruomenės atstovų. V. Laurinaitis sakė, kad jis šios tvarkos negali pakeisti ir daryti įtakos skirstant lėšas kelių priežiūrai.

Tiek meras, tiek M. Oželis stebėjosi, kodėl sodų bendrijų atstovai nesikreipia į savo seniūnaitį ar bendruomenės atstovą, kuris komisijos posėdyje ir galėtų paprašyti, kad seniūnija dalį lėšų skirtų Durpyno gatvės tvarkymui.

„Kai skirsto biudžetą, šaukiamas susirinkimas. Pavyzdžiui, anksčiau Traksėdžių bendruomenės pirmininkė siūlė pastatyti autobusų stotelę, išasfaltuoti gatvę gyvenvietėje. Į šiuos prašymus buvo atsižvelgta ir jie buvo įgyvendinti“, – sakė M. Oželis.

Komisijos posėdžiuose dalyvaujantis Savivaldybės specialistas pirmą kartą girdėjo Traksėdžių sodininkų bėdas dėl kelio. Jis ir meras siūlė sodininkų atstovams įkurti bendruomenę ir jau vasario mėnesį deleguoti savo atstovą į komisiją. Galbūt tuomet pavyks gauti lėšų kelio sutvarkymui.