Kelione į mokyklą rūpinasi policija, kelininkai, draudikai

saugus eismas puselePrasidėjus mokslo metams į kelius ir gatves vėl plūstels būriai per vasarą apie eismo taisykles užmiršusių vaikų. Kad jų kelionė į mokyklą būsų saugesnė, ir šiemet rūpintis suskato policija, kelininkai ir draudikai.

Visų jų atstovai, susirinkę į Savivaldybę, aptarė priemones, kurių imtasi, kad bent rugsėjį eismas rajono keliuose būtų saugesnis.
Apdraudė visus moksleivius

Jau 13-tus metus AB „Lietuvos draudimas“ prieš rugsėjį rengia akciją „Apsaugok mane“. Pirmadienį pasirašyta sutartis su rajono Savivaldybe, pagal kurią draudikai įsipareigojo ir šiemet apdrausti visus rajono moksleivius.

Moksleiviai bus apdrausti dviem draudimo rūšimis – gyvybės ir nuo traumų po 10 tūkstančių litų. Draudimas galios visą rugsėjo mėnesį, darbo dienomis, nuo 7 iki 21 valandos.

Savivaldybė savo ruožtu irgi turi įsipareigojimų. Jos lėšomis ir šiemet judresnėse sankryžose bus geltona spalva nupiešti įspėjamieji ženklai su užrašu „Apsaugok mane“, tuo jau rūpinasi seniūnija.

Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė pastebėjo, kad draudimo išmoka, jei kelyje vaikui nutiktų nelaimė, būtų labai vertinga šeimai. Anot vedėjos, šiuo laiku vyksta ir daugiau akcijų, bet jos nėra paremtos konkrečiomis piniginėmis lėšomis.

„Lietuvos draudimo“ Pamario skyriaus vadovė Danutė Kerinienė sakė, kad draudikų tikslas – šviesti ir vairuotojus, priminti jiems, kad per vasarą vaikai išsiblaškė, yra mažiau dėmesingi, tad rugsėjį vairuotojai turėtų būti itin atsargūs.

Ši bendrovė visus Lietuvos moksleivius rugsėjo mėnesį draudžia nuo 2000-ųjų metų, šiemet akcija vykdoma 59-iose iš 60-ties savivaldybių. Per tą laiką, pasak D.Kerinienės, Lietuvoje eismo įvykiuose nukentėjo 51 moksleivis, jų šeimoms išmokėta iš viso 70 tūkstančių litų. Pernai rugsėjį vienos nelaimės metu moksleivis žuvo.

Jei jūsų mokinukas rugsėjį patektų į avariją, turėtumėte skambinti trumpuoju telefonu 1828 arba pranešti į artimiausią „Lietuvos draudimo“ skyrių.

Beje, apdrausti yra ir tie mokiniai, kurie per gatvę eina ne pėsčiųjų perėjoje, kurie nesilaiko kelių eismo taisyklių.

Ką sankryžoje veikia policininkai?

Ypač judriose sankryžose ir prie didesnių mokyklų visame rajone įsipareigoja budėti ir policijos pareigūnai. Jie tai darys tik pirmąją mokslo metų savaitę, nes budėjimą tęsti ilgiau, pasak pokalbyje dalyvavusių policijos komisariato atstovų, labai trūksta pajėgų. Šiam darbui bus pasitelkti ir policijos rėmėjai.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas iškėlė kitą aktualią problemą. Jis pastebėjo, jog miesto centre, sankryžoje prie Šilutės pradinės mokyklos ir Policijos komisariato, rytais budintys pareigūnai prie eismo saugumo neprisideda. „Neaišku, ko jie ten stovi, kam reikalingi ir ką veikia“, – piktinosi V.Kamarauskas. Tūkstančiai vairuotojų šioje vietoje ne kartą buvo įstrigę rytiniuose kamščiuose, nes čia vaikai į gatvę įžengia kas 5-10 sekundžių, o ilgiausioje eilėje išsirikiavę automobiliai tuo metu laukia.

„Negi tie policininkai negalėtų vaikus šiek tiek sulaikyti ir bent po 3-5 leisti į gatvę? Taip nors šiek tiek sumažintume automobilių eiles“, – siūlė V.Kamarauskas.

Tačiau pokalbyje dalyvavę pareigūnai tokios pagalbos nepažadėjo.

Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas mano, kad ateityje šioje vietoje teks statyti pėsčiųjų šviesoforą – jis padėtų išspręsti problemą.

Pradinukams – kelininkų dovanoti atšvaitai

Prie rajono moksleivių saugumo ir šiemet prisideda VĮ „Klaipėdos regiono keliai“. Šios įmonės Šilutės kelių tarnybos viršininko pavaduotojas Kęstutis Daugalas į Savivaldybę atvyko nešinas dėže dovanų pradinukams, kurioje buvo apie 600 įvairių atšvaitų – lipdukų ir apyrankių. K.Daugalas prašė tuos atšvaitus išdalinti mokyklose pradinių klasių mokinukams.

Tokia kelininkų akcija – irgi ne pirmoji, tik iki šiol atšvaitus jie patys veždavo į mokyklas.

Dovaną priėmusi Švietimo skyriaus vedėja B.Tekorienė patikino, kad kiekvienas atšvaitas atras vietą prie mažųjų mokinukų kuprinių ar drabužėlių. Bendraudama su tėvais ji įsitikino, jog šie laukia tokių dovanų, ir tokia pagalba šeimoms reikalinga.
Visi susitikimo dalyviai sakė dar kartą norintys paprašyti vairuotojų rugsėjį būti atidesniems keliuose ir saugoti savo ir kitų vaikų gyvybes.

Įteikiami „Saugaus pirmoko pasai“

Iki šiol visi pirmokėliai gaudavo „Pirmoko pasą“, o šiemet kiekvienam pirmokui bus įteiktas ir „Saugaus pirmoko pasas“. Šia naujove irgi siekiama vaikų saugumo. „Saugaus pirmoko pase“ vaikai ras ne tik pagrindinius kelio ženklus, bet ir galės patys nusipiešti kelią į mokyklą, sužinos, kaip saugiai elgtis gatvėje, kaip užsisegti atšvaitą, taip pat padės išsiaiškinti, kaip kelyje elgiasi tėveliai.

Pase taip pat kalbama apie telefoninius sukčius, pateikiama kita naudinga informacija.