Kelios detalės suteikė miesteliui linksmą nuotaiką

Ant Žemaičių Naumiesčio centre esančio namo sienos nuo rugsėjo pradžios kabo įvairiais ratukais papuošta nedidelė dėžutė. O už keleto savaičių „kompaniją jai ėmė palaikyti“ stogastulpį primenanti gerokai didesnė daili uždaroma lentynėlė, ant kurios užrašyta „Knygų mainų namai: įdėk savo pasiimk kito“.

Rita džiaugiasi, kad knygų mainų dėžutė taip patiko vietiniams.

Šiame Laisvės gatvės name veikia aprangos visai šeimai, apatinio trikotažo ir darbo rūbų krautuvė. Be viso to, čia dar galima įsigyti skalbimo priemonių bei dar daug ko. Šį namą neseniai įsigijo Rita ir Artūras Barakauskai. Per keletą metų atnaujinę pirmąjį aukštą jame ir įsirengė parduotuvę. Kaip sako Rita, remontuojant abu su vyru stengėsi išsaugoti kuo daugiau autentiškų jo vidaus detalių. Ir išties jos patalpai suteikia ne tik jaukumo, bet ir paslaptingumo.

Laikrodžio detalėmis inkrustuota dėžutė bei lentynėlė atsirado neseniai. Tačiau menišką ranką turinti Rita šio namo sieną įvairiomis dekoratyvinėmis detalėmis puošia jau seniai. Ir prieš Kalėdas, ir prieš Užgavėnes ar kitomis progomis vis kaip nors ši vieta būdavo padailinama. Kaip sakė finansininko išsilavinimą turinti Rita, jai patinka ką nors kurti ar konstruoti iš jau naudotų daiktų – laikrodžių, skalbimo mašinų, radijo aparatų. O mainų knygų lentynėlę pagal žmonos sumanymą sukalė vyras Artūras, ir beliko ją tik dekoruoti.

Paklausta, ar naudojasi šia knygų mainų paslauga naumiestiškiai, Rita sakėsi net nustebo, kokia patraukli ši vieta tapo. Ypač ją pamėgo iš mokyklos grįžtantys mokiniai. O ir vyresni žmonės net užeina pasiklausti, ar tikrai nereikia mokėti, ar iš karto ko įdėti. O nereikia iš tiesų. Naumiestiškiai vėliau tikrai atneša ir įdeda čia savo knygą ar keletą jų. Taip ne tik senų, bet ir naujų leidinių pasitaiko. Vieną pasakų knygą net pati Rita sau pasiėmė. O kad jos dažniau keistųsi, važiuodama su reikalais į Šilutę ar Kretingą, kur tokių mainų lentynėlių taip pat yra, ne kartą ir pati yra nuvežusi pakeisti.

Belieka palinkėti šios vietos puoselėtojams Ritai ir Artūrui, kad ir ateityje ši vieta gražėtų bei rastųsi naujų dirbinių. Nes grožis gyvenimą daro geresniu ir spalvingesniu, ypač tai svarbu tamsiuoju metų laiku.