Keliuose daugėja įskaitinių įvykių ir sužeistų žmonių

1218696311policijaNeseniai vykusiame Šilutės policijos komisariato veiklos pristatyme pasidžiaugta, kad per metus pavyko ištirti kelis ypač sunkius nusikaltimus, taip pat akcentuota, kad vis dar nepavyksta suvaldyti Kelių eismo taisyklių pažeidėjų, ir šių pažeidimų skaičiai labai dideli. Pastaraisiais metais tik augo užregistruotų įskaitinių eismo įvykių statistika, ir pagal tokius įvykius Šilutės rajonas jau pirmauja Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje.

Išaiškino labai sunkius nusikaltimus

Šilutės PK viršininkas Artūras Mikalauskas priminė didelį ažiotažą visuomenėje sukėlusį įvykį, kuomet pernai liepą šalia Šilutės geležinkelio stoties esančiame miškelyje buvo rasta nužudyta senolė. Šis nusikaltimas buvo operatyviai išaiškintas, greit nustatytas ir jį įvykdęs jau ne kartą teistas vyras.

Lapkričio viduryje buvo sunaikintas Švėkšnos sen. Drebulių kaimo miške veikęs naminės degtinės gamybos fabrikėlis, kuriame tuo metu „dirbo“ pusamžis vyras. Atlikus kratą „bravore“ besidarbavusio vyro namuose dar rasta beveik 300 l naminės.

To paties lapkričio viduryje konfiskuota ir beveik 2000 pakelių kontrabandinių cigarečių bei vaistų, kuriuos savo mikroautobusu „VW Caravelle“ gabeno šilutiškis.

Plėšimų statistika nesikeičia, 2017 ir 2018 m. šių nusikalstamų veikų užregistruota po 16.

Daugiausia avarijų gegužę ir gruodį

2017 ir 2018 m. užregistruotų nusikalstamų veikų dėl Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų užregistruota beveik vienodai – atitinkamai 227 ir 228. Didžiausią dalį – 81 proc. šios rūšies nusikalstamų veikų apskrityje sudaro vairavimas apsvaigus nuo alkoholio. Per metus sulaikyti ir 195 girti dviratininkai.

Daugiausia įskaitinių eismo įvykių užregistruota gegužės ir gruodžio mėnesiais – po 8, o gegužę 1 žmogus ir žuvo. Saugiausi šia prasme buvo spalis ir lapkritis. Per pastaruosius 3 metus rajone eismo įvykių metu sužeistų žmonių tik daugėjo: 2016 m. sužaloti 43, 2017 m. – 56, o pernai 58 žmonės.

Pagrindinės avarijų priežastys, pasak A. Mikalausko, yra saugaus greičio nesilaikymas, vairuotojų pareigų pėstiesiems nevykdymas ir reikalavimo duoti kelią nevykdymas.

Dar daug vairuotojų į kelią leidžiasi nedraustais ir techninės apžiūros nepraėjusiais automobiliais, taip, PK viršininko žodžiais tariant, rizikuodami užsikrauti sau milžinišką materialinę naštą, jei kelyje įvyktų nelaimė.

Apie kitas nusikalstamas veikas rajone skaitykite kituose „Šilutės naujienų“ numeriuose.