Keliuose – „gaideliai“ ir vežimai be atšvaitų

avarija sakuciai rolandoVairavimo kultūros stygius – tokią eismo problemą nebe pirmą kartą akcentuoja Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Sigitas MIKUTAVIČIUS.

Kad akcentuoja ne be reikalo, parodė ir pirmieji šių metų mėnesiai: nors šiemet eismo įvykių skaičius, palyginti su praėjusių metų pradžia, beveik nepasikeitė, bet įskaitinių avarijų ir žuvusių bei sužalotų žmonių šiemet žymiai daugiau.

Šiemet per 2 pirmuosius metų mėnesius įvyko dvigubai daugiau įskaitinių eismo įvykių: 2012 metų sausį ir vasarį buvo 6 avarijos, kurių metų 1 žmogus žuvo ir 6 buvo sužeisti, o šiemet per du mėnesius įvyko 13 avarijų, kurių metu žuvo net 6 žmonės ir 13 žmonių buvo sužeista.

Pati skaudžiausia nelaimė, kurios metu žuvo net 4 žmonės, įvyko netoli Saugų.

Pasak S.Mikutavičiaus, šilutiškiai turėtų neužmiršti, kad mūsų rajono keliai ypatingi, tiksliau – ypač nesaugūs. Jie labai siauri, daugelyje vietų vingiuoti, o žiemą, žinia, daug kur slidūs.

Minėtų eismo problemų priežasčių vairuotojai pakeisti negali. Bet yra ir kitų priežasčių, kurios, ko gero, dar dažniau lemia nelaimes. „Tai chuliganiškas vairavimas, nustatyto greičio nesilaikymas, kelio ženklų nepaisymas, pavojingas manevravimas, posūkių nerodymas“, – vardija PK viršininkas.

Visos šios savybės dažniausia būdingos jauniems, patirties neturintiems vairuotojams. O susidėjus tokiai „puokštei“, kelionės baigtį beveik galima prognozuoti.

Kelių chuliganų policija nemažai užfiksavo ne tik Šilutėje, bet ir kaimuose. Štai neseniai Kintuose siautėjusio žalio BMW su angliškais numeriais vairuotojas, ko gero, net nepamatė jį stebinčių pareigūnų, kaip nematė ir gatvėmis vaikštančių vaikų. Po miestelį jis lėkė tokiu greičiu, kad, anot pareigūnų, tai skraidymu reikėtų vadinti.

S.Mikutavičius siūlo visiems vairuotojams įsidėmėti: jei jūs nematote pareigūnų, dar nereiškia, kad jie nemato jūsų. „Mes stebime kelius ir gatves netradiciniais būdais, renkame informaciją ir fiksuojame visus chuliganiško vairavimo atvejus. Užfiksavę analizuojame ir pradedame administracines teisenas“, – sako PK viršininkas.

Anot jo, policija nepersekioja atsakingai vairuojančių žmonių, bet pažeidėjai, keliantys pavojų kitiems eismo dalyviams, turėtų nenustebti, jei kurią dieną netikėtai sulauks kvietimo į policijos komisariatą arba pranešimo apie skirtą pelnytą „premiją“. To sulauks visi kelių „gaideliai“, grubiai pažeidinėjantys Kelių eismo taisykles.

Ilgąjį šventinį savaitgalį pareigūnai stebėjo eismo situaciją kaimuose. Pasak S.Mikutavičiaus, stebina, kiek dar kaimuose daug vadeliotojų, važinėjančių vežimais be atšvaitų. Toks važiavimas – tik vienas žingsnis iki nelaimės.

Tą savaitgalį kelios administracinės teisenos pradėtos ir tokiems vadeliotojams, ir jiems bus skirtos baudos.

S.Mikutavičius pasidžiaugia, kad vis daugiau pranešimų apie Kelių eismo taisyklių pažeidėjus ir kelių chuliganus gaunama iš gyventojų. Kiekvieną parą Bendruoju pagalbos telefonu sulaukiama bent 4 – 5 skambučių, informuojančių apie neblaivius ar chuliganiškai vairuojančius pažeidėjus.