Keturi bibliotekos projektai gavo beveik 12 tūkst. eurų finansavimą

Biblioteka finansuojami projektaiLietuvos kultūros taryba (LKT) paskelbė galutinius sprendimus dėl pirmajam 2016 m. konkurso etapui pateiktų 11 kultūros ir meno programų projektų finansavimo.

Atsižvelgusi į ekspertų rekomendacijas, iš 1 139 paraiškų LKT dalinai finansavo 497 projektus. Metų pradžia ypatingai dosni Šilutės F.Bajoraičio viešajai bibliotekai – finansuoti keturi jos projektai, iš viso skirta 11900 Eur.

Dalinis finansavimas (2 900 Eur) trečią kartą skirtas stovyklai „Jaunieji genijai – menininkai“. Tai – tęstinis projektas, kurio vadovė – Vita Gerulienė. Su stovyklautojais jau trečius metus dirbs profesionalūs aktoriai lėlininkai – kraštietis Imantas Precas, Šarūnas Datenis, Karolis Algimantas Butvidas (Vilniaus teatras „Lėlė“). Aktoriai, turintys patirties dirbti su vaikais ir jaunimu, ves teatrinius ir muzikinius žaidimus, pokalbius, dalyvius supažindins su lėlės charakterio atskleidimo ypatumais, personažo aprangos ir aksesuarų, detalių parinkimu, veido išraiškos pritaikymu, įvairių medžiagų panaudojimu, improvizacija, vaidybos, judesio ir scenos kalba. Tradiciškai stovyklos rezultatas bus pristatytas tėveliams, renginio svečiams.

Pagal programą „Inovatyvių paslaugų kūrimo, sklaidos ir viešinimo projektai“ dalinis finansavimas (2000 Eur) skirtas šilutiškių projektui „Inovatyvūs pramogadieniai kartu su biblioteka“ (vadovė Sandra Jablonskienė). Projekto tikslas – telkti vyresniojo amžiaus bei socialinės atskirties žmones, integruoti juos į visuomeninį, informacinį, kultūrinį, socialinį gyvenimą, tobulinant jų aptarnavimo kokybę bei mažinant informacinę, kultūrinę ir socialinę atskirtį. Projektu bus sukurtos inovatyvios paslaugos, sudarysiančios sąlygas mokymuisi, turiningam laisvalaikiui praleisti. Bus bendradarbiaujama su nevyriausybinėmis organizacijomis, valstybinėmis ir biudžetinėmis įstaigomis. Projekto dalyviams bus organizuojami gigantiški lauko žaidimai: šachmatai, šaškės, kaladžių žaidimas „Jenga“, turnyrai. Naudojant populiariausias technologijas, žaidimų konsoles, senjorams bus rengiami interaktyvių žaidimų vakarai (boulingas, vandens motociklų lenktynės, alpinizmas, kamuolio spardymas, tenisas, šokiai).

LKT finansavo skaitymo skatinimo projektą „Prie knygos versmės…“ ((2 000 Eur, vadovė Aldona Norbutienė), kurį vykdant toliau bus primenama visuomenei apie skaitymą ne tik kaip vieną iš laisvalaikio praleidimo formų, bet ir jo naudą tobulinant asmenybę, sveikatą. Bus skatinamas dialogas tarp bibliotekų, kūrėjų, leidėjų, skaitytojų, prisidedama prie socialinės ir kultūros plėtros regione. Vyks literatūrinių kūrybinių užsiėmimų ciklas „Kai knygos atgyja spalvose…“. Įvairių amžiaus grupių dalyviai skaitys ištraukas, dalinsis įžvalgomis, kilusias mintis, vaizdinius išreikš kūrybinėse dirbtuvėse. Klaipėdos universiteto docentė dr. Jūratė Sučylaitė, poezijos ir rašymo terapijos pradininkė Lietuvoje, supažindins su poetikos terapijos galimybėmis socialiai pažeidžiamose grupėse, ves poetinės terapijos užsiėmimus.

Literatūrinių susitikimų ciklas pakvies iš naujo atrasti šiuolaikinius rašytojus. Bendradarbiaujant su VšĮ „Rašytojų klubas“ numatyti susitikimai su akcijos „Metų knygos rinkimai“ laureatais – rašytoja Kristina Sabaliauskaite, kitais knygų autoriais. Savo kūrybą pristatys teatrologė, televizijos laidų prodiuserė Rūta Vanagaitė, aktorė Doloresa Kazragytė.

Minint Šilutės 505-ąsias metines miestelėnams ir miesto svečiams bus surengta literatūrinė muzikinė programa, kurią atlikti bus pakviesti profesionalūs šalies atlikėjai.

Didžiausias finansavimas (5 000 Eur) skirtas bibliotekos projektui „Knygnešių kelias interaktyvioje erdvėje“ (vadovė Nijolė Budreckienė). Projekto vykdymo metu bus renkama visa informacija, aktualizuojanti vietos knygnešystės istoriją. Bus siūlomos naujos elektroninės paslaugos – interaktyvus pasivaikščiojimas knygnešių keliais. Vaikai gaus žinių ir įtvirtins suvokimą apie knygnešystę klausydamiesi pasakojimų ir žaisdami, jaunimas ir suaugusieji – keliaudami interaktyviu žemėlapiu, skaitydami ir atlikdami testą. Bus sukurta Žemaičių Naumiesčio ir Švėkšnos apylinkių knygnešių duomenų bazė, kurios turinį galės valdyti bibliotekininkas, specializuota galerija, kurioje bibliotekos lankytojai galės peržiūrėti suskaitmenintus bibliotekos eksponatus, senąsias knygas ir nuotraukas. Vaikams ir jaunimui bus sukurtas edukacinis interaktyvus žaidimas, specializuotos užduotys, bus vedamos istorijos pamokos.