Ketvirtadalis vagysčių Šilutėje – iš gyvenamųjų patalpų

Birželio 17 d. Europoje minima vagysčių iš gyvenamųjų patalpų prevencijos diena. Jungiantis prie šios iniciatyvos Šilutės policijos pareigūnai vykdys prevencines priemones, kurių metu gyventojams primins pagrindines taisykles, kaip apsaugoti savo namus ir turtą nuo ilgapirščių.

Nuo sausio 1 iki birželio 1 d. Šilutės mieste ir rajone užfiksuotos 85 vagystės, iš jų įsibraunant į gyvenamąją patalpą, namą arba butą – 21. Taigi, ketvirtadalis visų vagysčių yra vagystės iš gyvenamųjų patalpų. Pažymėtina, kad dažniausiai įsibraunama išlaužus duris ar lango rėmą, kartais vagys patenka pro pravirus langus ar nerakintas duris.

Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad žmonės saugotų savo daiktus. Išvykdami iš namų nepaliktų atvirų langų, nerakintų durų, taip pat ir automobiliuose nepaliktų vertingų įrankių, piniginių, kompiuterių.
Lietuvos policija nuolat primena:

1. Pasirūpinkite savo būsto tinkamais langais, įvertinkite durų ir jų užrakto tvirtumą, pasirūpinkite papildoma langų apsauga. Visada išeidami iš namų uždarykite langus, balkono duris, jei gyvenate pirmame aukšte, užrakinkite duris.

2. Įsirenkite apsaugos sistemas. Matoma namų signalizacijos sistema atgraso įsilaužėlius. Saugumo sistemos yra įvairios: lauko judesio jutikliai, išorinių durų jutikliai, lauko signalizacija, skirta įspėti kitus kaimynus, įsibrovimo ir saugumo kameros. Esant signalizacijai vagims daug sunkiau patekti į būstą.

3. Vagys yra linkę pasirinkti patalpas, į kurias gali greitai ir lengvai patekti. Todėl svarbu, kad Jūsų namų langai būtų uždaryti, durys, garažo vartai užrakinti visą laiką, net ir kai patys esate namuose. Vagys visuomet įvertins, kiek pastangų teks įdėti, norint patekti į jūsų namus. Daugiausiai pastangų reikalaujantys namai yra aplenkiami.

4. Vagys taip pat vengia garsų, pavyzdžiui, šunys ir namų saugos signalizacijos sukelia nepageidaujamą dėmesį. Vagys siekia nusikaltimus vykdyti tyliai, todėl namai, turintys garsinius šaltinius, bus aplenkiami.

5. Pasirūpinkite, kad prie namų medžiai ir krūmai būtų genimi, žolė nupjaunama, tamsiu paros metu būtų apšviestos namų prieigos. Būtų puiku įsirengti šviesos jutiklį, kuris įsijungs kai tik kas nors priartės prie jo. Šviesai įsijungus įsilaužėliai bus linkę atsitraukti.

6. Apdrauskite savo namus ir turtą. Įvykus vagystei moralinių nuostolių neišvengsite, tačiau materialiniai bus atlyginti.

Policija taip pat primena neprarasti budrumo socialiniuose tinkluose. Dažnai žmonės skelbia asmeninę informaciją, deda savo namų nuotraukas, praneša apie planuojamas keliones. Būkite budrūs, prieš skelbdami informaciją įvertinkite ar ją turi žinoti asmenys, kurių nepažįstate.

Pasirūpinkite, kad niekas į jūsų namus negalėtų patekti be jūsų.