Jau ketvirtą kartą rengiamas Švėkšnos vestuvių muzikantų festivalis jį jau pamėgusius lankytojus kasmet pradžiugina naujovėmis.
Pernai paskelbę Švėkšną Vestuvių sostine, sukūrę net jos vėliavą, organizatoriai nenurimo. Šiemetinės naujovės – iš anksto skelbtas vestuvių nuotraukų konkursas ir festivalio metu apdovanoti jo nugalėtojai, specialiai šiam festivaliui sukurta klaipėdiečių daina ir iki šiol Švėkšnoje dar neskambėjusios dainos lenkų kalba. Be to, šiemet festivalyje dalyvavo kur kas aukštesnio lygio atlikėjai ir jų grupės, o žiūrovams buvo suteikta galimybė išmokti mėgautis muzika kitaip – atlikėjams nulipus nuo scenos ir tiesiog parke dainuojant žiūrovų miniai.
Seniūnas dėkojo už iniciatyvą
Originaliosios idėjos autorius – Švėkšnos muzikantas Vytautas Raibys ir šiemetinio festivalio organizavimui pasišventė jau nuo Naujųjų metų. Pakėlęs festivalio vėliavą susirinkusiesiems jis pažadėjo, kad jie turės „ką veikti“ iki vakaro ir palinkėjo būti linksmiems.
Renginio vedėja Lina Balčiauskienė su Tėvo diena pasveikino visus tėvus, bet V.Raibys atitarė, jog gal net labiau reikėtų sveikinti mamytes, mat be jų nebūtų ir tėvelių…
Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasidžiaugė, kad jo seniūnija tokia turtinga privačių iniciatyvų. Smagu, kad V.Raibio Vestuvių muzikantų festivalis garsina apylinkę jau 4 metus ir tikriausiai garsins dar ilgai.
V.Raibys ilgai dėkojo visiems rėmėjams, be kurių, anot jo, festivalis tikrai negyvuotų.
Fotografijas rinko skaitytojai
Šiemet V.Raibio sugalvotą naują idėją – įspūdingiausių ir originaliausių vestuvinių nuotraukų rinkimus padėjo įgyvendinti vietos pedagogas ir internetinio laikraščio „Švėkšnos naujienos“ savininkas Jonas Girskis.
Prieš porą mėnesių paskelbę konkursą organizatoriai sulaukė 36 porų fotografijų, o vertintojų vaidmenį patikėjo internetinio laikraščio skaitytojams. Jų spaudžiami „Patinka“ I vietą lėmė šilutiškių Dovilės ir Gedimino Gadeikių šeimai, II vietą – švėkšniškiams Laurai ir Modestui Raukoms, o III vietą – irgi Šilutėje gyvenantiems Editai ir Vytautui Rimkams. Visi jie turėjo pasižadėti atvykti į šventę ir čia gavo dovanų – padidintas ir įrėmintas savo siųstas nuotraukas.
Dovanomis, liudijančiomis, kokiame miestelyje vykstančiame festivalyje dalyvavo, apdalinti ir kiti šventės svečiai.
Šiemet festivalyje dainavo pora dešimčių dainininkų ir ansamblių, atvyko būrys prekybininkų, vaikiškų pramogų organizatorių. Kaip ir visose Švėkšnos šventėse, netrūko ir žiūrovų – dvaro parkas netruko prisipildyti populiarių melodijų mėgėjų.
Muziejus priminė ankstesnius festivalius
Dalyvių geografija šiemet buvo kaip niekad plati: sulaukta dainininkų iš uostamiesčio, Mažeikių, Kvėdarnos, pora jų atvyko net iš Vilniaus. Tiesa, vietos dainininkų gretos nebuvo gausios – be paties V.Raibio, daugiau galinčių pasirodyti neatsirado.
Minioje tikriausiai neliko abejingų, kuomet nuskambėjo pirmieji populiariosios klasikos grupės „Verona“ – Martynos ir Broniaus – atliekamų dainų akordai. Dainininkai užbūrė ne tik įspūdingais savo balsais, bet ir išskirtiniu pasirinkimu nulipus nuo scenos dainuoti ir laisvai bendrauti su žiūrovais.
Vienas po kito grojo dažniausiai tik vardais prisistatantys muzikantai ir grupės, o jų klausantys žiūrovai nenustygo vietoje – netruko pradėti suktis pirmosios poros.
Turėjo ką veikti ir tie, kas panorėjo prisiminti praėjusių metų festivalių akimirkas: jie užsuko į čia pat esantį Švėkšnos muziejų, kur atmintį buvo galima atgaivinti žiūrint ankstesniuose festivaliuose susuktus filmus ir skaidres.
Festivalis visai įsilingavo vakarop, paskutinieji akordai parke nuskambėjo tik 23 valandą.
Rašyti atsakymą