Ketvirtokei iš Vainuto – įspūdinga dovana

pianinas gintare grojaNetikėtą gimtadienio dovaną šiemet gavo Vainuto vidurinės mokyklos ketvirtokė Gintarė Muraulaitė – ypač muzikaliai mergaitei, šiemet dalyvavusiai finaliniame „Dainų dainelės“ ture, į namus buvo atgabentas… pianinas.

Nuo pirmosios klasės Gintarę muzikos mokanti Loreta Mieliulytė sako greit pastebėjusi išskirtinį pradinukės gabumą muzikai.

Nors ir nesimokanti muzikuoti, mergaitė iš klausos gali pagroti bet kurią melodiją, turi gražaus tembro balsą.

Gerai pasirodžiusi rajoniniame „Dainų dainelės“ ture, Gintarė buvo atrinkta į zoninį, o jame – ir į finalinį respublikinio konkurso turą. Vainutiškiai prisimena, kad balandžio 28-ąją, kai Lietuvos televizija transliavo „Dainų dainelę“, šventė buvo visam miesteliui: gatvės ištuštėjo, visi sėdo prie televizijos ekranų stebėti savo mažosios kaimynės pasirodymą.

Gintarė visą laiką dainavo mokyklos chore, be to, ji aktyvi visuomeninėje veikloje ir puikiai mokosi, dalyvauja olimpiadose. Todėl mokytojos Virginija Kubilienė ir Loreta Mieliulytė sumanė paprašyti švedų organizacijos „Pagalba Lietuvai. Tikėjimas. Viltis.
pianinas gintare su mama
Meilė“ atstovo mūsų šalyje Tado Girčiaus padovanoti mergaitei pianiną. Mokytojos papasakojo T.Girčiui, kad gabi mergaitė negali gauti tinkamo muzikinio lavinimo, nes važinėti į muzikos mokyklos pamokas Šilutėje neturi galimybės, o nupirkti tokio brangaus muzikinio instrumento tėvai jai neįstengia.

Į Švediją nuvykęs T.Girčius sužinojo, jog viena šeima nori padovanoti muzikaliems lietuvaičiams pianiną. Švedų geradariai, anot T.Girčiaus, neėmė už jį jokio užmokesčio. Organizacijai beliko pargabenti instrumentą į Lietuvą ir nuvežti Gintarei. Adresatę jis pasiekė kaip tik mergaitės 11-ojo gimtadienio išvakarėse.

Gintarės mama Raimonda Muraulienė sakė neįstengianti apsakyti to jausmo, kuris apėmė šeimą, pamačius švedų dovaną. „Niekada iš niekur nesame gavę tokių dovanų ir net nesvajojome, kad kas nors galėtų mums dovanoti tokį brangų ir reikalingą daiktą. Turėdama pianiną mūsų dukra galės lavintis“, – sakė moteris.

Dar didesnis netikėtumas buvo pačiai Gintarei. Anot mamos, pamačiusi instrumentą, kurį laiką dukra nebegalėjo nė žodžio ištarti, o kai šiek tiek atsigavo, visus namus pripildė džiaugsmo.

R.Muraulienė kartu su vyru Audriumi sakė esantys labai dėkingi ir mokytojai L.Mieliulytei, kuri nepavargsta rūpintis jų dukra ir lavina ją negailėdama savo laiko.

T.Girčius „Šilutės naujienoms“ sakė, kad organizacija „Pagalba Lietuvai“ mūsų kraštiečiams, kultūros centrams, bendruomenėms jau yra atvežusi beveik 100 pianinų. Jis paliko Gintarei instrumentą dovanojusios šeimos adresą, o ji jau išsiuntė švedams padėkos laišką už suteiktą galimybę lavėti.