Kiaulės ausys, prikaltos prie sinagogos, švėkšniškiui gali atsieiti 13 tūkst. litų

sveksnos sinagoga kiaules ausysUž tai, kad ant buvusios Švėkšnos sinagogos prikalė dvi kiaulės ausis, Švėkšnos gyventojui teks atsakyti baudžiamąja tvarka. Klaipėdos apygardos prokuratūra informuoja, jog kaltininkui prašoma skirti 13 tūkst. litų baudą.
 
Šilutės prokurorė baigė ikiteisminį tyrimą dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę (LR BK 170 str. 2 d.) ir už minėtą nusikalstamą veiką teismo prašo kaltininkui skirti 13 tūkst. litų baudą.

45 m. neteistas Švėkšnos gyventojas R.B. baudžiamojon atsakomybėn patrauktas už tai, kad praėjusių metų rugsėjo 26 d. Švėkšnos miestelyje skatino neapykantą žydų tautybės asmenų atžvilgiu. Jis vakare prie buvusių žydų maldos namų – sinagogos – durų prikalė dvi šviežiai skerstos kiaulės ausis.

Apklaustas R.B. kaltu prisipažino visiškai. Savo poelgio priežasties nurodyti jis negalėjo, nes nusikaltimo padarymo metu buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Įtariamasis dėl padarytos nusikalstamos veikos labai gailėjosi ir sutiko, kad procesas būtų užbaigtas teismo baudžiamuoju įsakymu.

„Šia nusikalstama veika siekta pažeminti kitos tautybės žmones, todėl ji sulaukė deramo teisėsaugos dėmesio. Pareigūnai turi būti ir yra pasiruošę atskleisti tokio pobūdžio veikas, nepriklausomai nuo jų padarymo būdo ar formos.

Kita vertus, nukentėjusiųjų asmenų ar grupių aktyvumas, informuojant teisėsaugą apie įžeidžiančius komentarus, patyčias rodo, kad į nusikaltimus asmenų lygiateisiškumui mūsų visuomenėje reaguojama labai jautriai“, – sakė Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras Giedrius Danėlius.

Akibrokštas prieš žydus Švėkšnos miestelyje jau nebe pirmas. 2010-ųjų pavasarį ant sinagogos durų buvo prikalta raudona vėliava su nacistine simbolika – juoda svastika baltame fone. Tuomet išpuolis sutapo su žydų tautos genocidą vykdžiusio nacistinės Vokietijos vado Adolfo Hitlerio gimimo diena. Maldos namus išniekinęs žmogus liko nesurastas ir nenubaustas.

Informatikos ir ryšių departamento duomenimis, 2012 m. Lietuvoje buvo pradėti 266 ikiteisminiai tyrimai dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę, 71 iš jų perduotas teismui.