Kiaulės metai: ko iš jų tikisi jais gimusieji?

 

Kiaules metaiJau tuoj pasitiksime 2019-uosius, Geltonosios žemės kiaulės metus (pagal kinų kalendorių šio gyvūno globojami metai prasidės vasario 4 dieną).

Tokios savybės, kaip darbštumas, dosnumas, optimizmas, šeimyniškumas išties bus labai vertinamos ateinančiais metais, o Kiaulaitė globos keliautojus, žemdirbius, ūkininkus, apsukrius verslininkus, vaikelių susilaukti trokštančias poras.

„Šilutės naujienos“ kalbino keturis daugeliui gerai pažįstamus Šilutės rajono gyventojus, gimusius Kiaulės metais. Tai renginių vedėjas, poetas, „Žuvienės čempionato“ vyriausiasis šefas Marijus Budraitis; politikas, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys; Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis ir Šilutės bibliotekos informacinio skyriaus vedėja Sandra Jablonskienė.

 

Kalbintų šilutiškių nuomonės sutapo: iš ateinančių Kiaulės metų jie tikisi, kad šie bus bent šiek tiek geresni negu praėję, ir neatneš daug kiaulysčių, bet neabejoja, jog kad ir kaip tikėtum horoskopais, daugelis dalykų gyvenime priklauso nuo mūsų pačių.

Teisingi ir linkę padėti kitiems

Interneto puslapyje horoskopai.lt rašoma, kad kiaulė – pats teisingiausias zodiako ženklas, linkęs išknisti tiesą. Beveik visi žmonės, gimę Kiaulės metais, yra malonūs, pasiaukojantys ir paprasti. Pirmą kartą susipažinus su šio ženklo atstovu galbūt pasirodys, jog jis truputį grubokas, netašytas, nemoka gražiai elgtis, tačiau vidinės vertybės jam yra daug svarbesnės už išdailintą išorę.

Kiaulė yra pasiruošusi pagelbėti kitiems. Kilus ginčui ji labai nenoriai palaikys kurią nors pusę, netgi draugų, nes Kiaulei nemalonūs pykčiai. Tačiau jei reikia piniginės ar šiaip kokios nors pagalbos, ilgai negalvodama, Kiaulė tuoj pat ją pasiūlo: aukščiausias moralės principas jai yra dalintis su kitais. To paties Kiaulė tikisi ir iš kitų; savaime suprantamas dalykas jai yra naudotis draugų ir pažįstamų daiktais, ir į galvą neateina pirmiau atsiklausti. Nuosavybė kaip tokia, net ir svetima, Kiaulei mažai svarbi. Jos įsitikinimu, daiktai priklauso tam, kam jų reikia. Jei šis ženklas būtų kiek kovingesnis, greičiausiai jis pasireikštų politikoje ir tuo būdu pagelbėtų ne vien draugams, bet ir plačiajai visuomenei. Tačiau toks žmogus nemėgsta aštrių diskusijų bei ginčų, jį greičiau sutiksime dirbantį socialinį darbą bei globojantį nuskriaustuosius bei silpnuosius.

Šie žmonės niekuomet neišduos, galite jais visiškai pasitikėti. Jie naivūs, patiklūs, tiki viskuo, kas jiems sakoma. Juos gana lengva apgauti, bet tik todėl, kad jie labiau linkę tikėti gerais, o ne blogais dalykais.

BudraitisKantriai priima nesėkmes ir kitų žmonių ydas, altruistiški. Nuoširdūs, retai meluoja, nebent norėdami nuo ko nors apsisaugoti. Griežti ir reiklūs sau.

Šio ženklo žmonės materialistai. Jie laimingi, kai turi pinigų. Jei pinigus reikia uždirbti patiems, tampa gana mechaniški, daug dirba. Pinigų jiems retai kada trūksta, moka juos išlaikyti. Turi didelę valią, kuri padeda siekti užsibrėžto tikslo. Tačiau prieš priimdami bet kokį sprendimą, ilgai svarstys visus „už“ ir „prieš“, tuomet gali pasirodyti, kad jie nežino, ko nori.

Linkėjo kuo mažiau kiaulysčių

Renginių vedėjas M. Budraitis gimė Metalinės kiaulės metais – 1971-aisiais. Kalbėdamas apie ateinančius metus, jis sakė, jog norėtų, kad Kiaulės metai būtų ypatingi, atneštų pasiekimus, kad būtų pelningi, juose nebūtų sunkių akimirkų. Tačiau, ko gero, tai yra svajonė, kurios neišpildys nė vienas pasaulio horoskopas, kad ir koks astrologas jį besudarytų.

„Aš manau, kad jeigu mus globoja Dievas, kiekvienam žmogui, kuris vaikšto žeme, yra paskirstęs visko po truputį – ir džiugių, ir sunkių akimirkų. Juk nebūna, kad tie metai būtų tik geri, arba tik blogi. Aš žinau, kad gimusiems Kiaulės metais tie metai turėtų būti kažkokie ypatingi, bet būdamas realus žmogus ir vaikščiodamas žemės paviršiumi, aš iš šių metų tikiuosi, kad jie būtų bent šiek tiek geresni, negu nueinantys ir kad būtų kuo mažiau kiaulysčių”, – savo išmintimi dalijosi žinomas šilutiškis.

Kiaules metai_PupsysPaklaustas ar būdingi jam Kiaulės zodiako ženklui priskiriami bruožai, kaip teisingumas, M. Budraitis atsakė, kad horoskopuose aprašytas savybes būtų galima taikyti visiems ženklams. Teisingumas juk idealaus žmogaus bruožas, tačiau juk nėra žmonių be nuodėmių. Tą jis pastebi jau daugiau kaip 20 metų dirbdamas pramogų pasaulyje: mato žmones šnekančius viena, o darančius visai ką kita.

Labiau pasitiki savo jėgomis

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys A. Pupšys net pats nustebo, kad vienintelis iš Tarybos narių yra gimęs Kiaulės metais, 1971-aisiais. Jis prisipažino, kad horoskopus paskaito, tačiau astrologų sudarytų prognozių nesureikšmina, nes gyvenimas, anot jo, didele dalimi priklauso nuo mūsų pačių: ką pats pasieki, kiek stengies, tą ir turi, taip ir gyveni.

„Nors ir norėtųsi, bet nelabai tikiu stebuklais, nelabai tikiu, kad kažkas kažką padarys už tave, jeigu nepadarysi pats. Žmogus susikuria tokį gyvenimą, kokio pats nori. Žinoma, būna kad kažkas nepasiseka, bet stengtis, daryti reikia”, – sakė A. Pupšys.

Kalbėdamas apie Kiaulės metais gimusiems žmonėms priskiriamas ypatybes jis sakė, kad kai kurios jo charakterį atitinka. Pavyzdžiui, noras padėti kitiems. Visiems, kas prašo pagalbos pagal galimybes jis stengiasi padėti. Ir dar politikas nemėgsta melo, didelė vertybė jam – savo žodžio laikymąsis.
„Tikiu, kad Kiaulės metai atneš sėkmę tiek politiniame, tiek asmeniniame gyvenime ir bus patys laimingiausi”, – pokalbį užbaigė politikas.

Žino, kad tikrai praturtės

Kiaules metai_Sveksnos_seniunas

Kadang mano metai, tai norėtųsi, kad jie labai neprikiaulintų, ir taip pat norėtųsi patirti kažko daugiau, negu visais praėjusiais metais. Visų pirma, kad geros nuotaikos daugiau būtų, ateinantys metai dovanotų džiugias akimirkas”, – sau linki Švėkšnos seniūnas A. Šeputis. Jis gimęs 1959 – aisiais, Žemės kiaulės metais.

Seniūnas išsiduoda tiksliai žinantis, kad 2019-aisiais praturtės ir labai brangiu turtu, – turėtų susilaukti ketvirtojo anūko, kuris papildys šeimą. Tai, anot jo, bus pati brangiausia Kiaulės metų dovana.

Dar A. Šeputis norėtų, kad ateinantys metai nebūtų blogesni, negu praėjusieji. „Svarbiausia, kad metai būtų energingi ir kad kuo daugiau būtų džiugių kasdieniškų akimirkų, tas žmogų stiprina, suteikia daugiau jėgų. O to pykčio ir taip daug aplinkui“, – mano jis.

Kalbėdamas apie Kiaulės zodiako sąvybes, A. Šeputis sakė, kad nors jis teisybę ir mėgsta, bet nėra iš tų „knysliukų”, kurie stipriai šniukštinėdami gadintų gyvenimą kitiems. „Ne mano charakteriui”, – juokėsi šiaip jau nelabai horoskopais tikintis seniūnas.

Stengiasi atskleisti gerąsias savo savybes

Pasitikdama Kiaulės metus Šilutės bibliotekos Informacinio skyriaus vedėja S. Jablonskienė jaučiasi puikiai. Ji, kaip ir kiti du kalbinti šilutiškiai, gimusi 1971-aisiais, Metalinės kiaulės metais.

„Man visi metai geri, bet kadangi bus mano metai, tikiuosi, kad jie bus ypač geri. Reikia visada pozityviai nusiteikti ir galvoti, kad viskas bus gerai ir kiti metai bus tik geresni”, – sako Sandra.gime kiaules_metais_Sandra

Moteris mano, kad žmogus atsineša su savo gimimo data ir su savo zodiako ženklu kažkokių bruožų, bet šimtu procentu pasikliauti horoskopais nereikėtų, nes ne viskas yra tiesa. Sandra nelabai mėgsta „knisti“, tačiau kadangi dirba Informaciniame skyriuje, tenka kapstytus ieškant naujienų. Dar ji sakė niekada nelaikanti pykčio ir to nelinkinti kitiems žmonėms. Jei tik gali, stengiasi padėti kitiems žmonėms. „Aš esu ta gerietė kiaulė, kiaulysčių kitiems nepridirbu”, – juokavo moteris.

Anot jos, kiekvienas žmogus turi ir gerų, ir blogų savybių, taigi ir ji negalinti pasakyti, kad visiškai neturi blogų savybių, tačiau stengiasi jų neturėti. „Jeigu pastebiu, ar aplinkiniai pastebi, kad kažkas negerai, tai stengiuosi to ir nebedaryti”, – atviravo S. Jablonskienė.