Kiaulės personažas karikatūrų kūrėjui padeda auklėti visuomenę

Pasysiu biblioteka su sypsena per gyvenimaKarikatūristas Valdemaras Tisaitis Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale pristatė savo karikatūrų ir šaržų parodą „Su šypsena per gyvenimą“.

Pas močiutę Rusnėje augęs autorius piešti mėgo nuo mažens. Su šypsena jis prisimena savo vaikystę, laiką mokykloje. Jis nemėgo mokytis dalykų, kurie jam nepatiko, todėl dažniausiai per nemėgstamas pamokas piešdavo.Pasysiu biblioteka su sypsena per gyvenima karikaturos
Labiausiai traukė dailė, muzika ir rusų kalba. Pomėgis piešti išliko ir mokantis profesijos.

Daugelis vyresnio amžiaus žmonių prisimena iliustruotus sovietų armijoje tarnavusių kareivių albumus. Tad armijoje tarnavo ne tik Valdemaras, bet ir jo gebėjimas piešti. Ne vienas jo dekoruotas albumas dabar guli buvusių tarnybos bičiulių stalčiuose. Ten autorius atrado karikatūrą – humoristinį piešinį, pašiepiantį žmogaus ar visuomenės ydas.

Savo piešinius Valdas pradeda kurti tušinuku, o užbaigia spalvotais pieštukais. Eksponuojami darbai turi savo atsiradimo istorijas, kurias Valdas noriai pasakojo susirinkusiesiems, pagražindamas jas juokingais nutikimais.
Karikatūrose autorius išsako savo požiūrį apie rūkymą, vagystes, netinkamą žmonių elgesį viešose vietose. Tai perteikti puikiai padeda kiaulės personažas, artimas ir suprantamas lietuvio mentalitetui. Daugelis jo darbų turi ne tik meninę vertę, bet ir auklėjamąjį poveikį. Savo darbais jis moko paisyti gero elgesio ir nesielgti „kiauliškai“.

Geru žodžiu autorius prisimena bendradarbiavimą su Šilutėje veikiančia suvenyrų parduotuve. Taip jis ėmėsi šaržų piešimo pagal klientų pateiktas nuotraukas.

Piešdamas šaržą menininkas stengiasi kuo daugiau sužinoti apie būsimą personažą – jo pomėgius, gyvenimo būdą, profesiją, jį supančius augintinius. Tad pažvelgus į jau sukurtus darbus galima daug sužinoti apie kiekvieną juose nupieštą žmogų. Valdemaras sau nusipiešia ir šaržo kopiją, nes originalą dažnai padovanoja piešinyje pavaizduotam žmogui.

Nors karikatūras ir šaržus autorius kuria laisvalaikiu, bet randa laiko ir kitiems savo pomėgiams – numizmatikai, filatelijai, senosios Rusnės ir senosios Šilutės atvirukų kolekcionavimui.
Iš bibliotekos lankytojų menininkas sulaukė daug klausimų, ypatingai šiuo žanru, jo piešimo technika susidomėjo jaunimas.

Susitikimo pabaigoje bibliotekininkė Danutė Adomavičienė linkėjo, kad visų gyvenime daugiau būtų šunybių negu kiaulysčių. Prie puodelio arbatos, su šypsenomis veiduose, susirinkusieji šnekučiuodamiesi iš arčiau susipažino su autoriaus darbais, diskutavo apie tokių kūrinių aktualumą.