Kiaulių perkėlimui iš laikymo vietos būtinas veterinarijos pažymėjimas

PigŠilutės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša, kad nuo rugpjūčio 28 dienos įsigaliojo reikalavimas Lietuvos Respublikoje perkeliamas kiaules ne anksčiau kaip per 24 valandas iki jų perkėlimo iš vienos kiaulių laikymo vietos į kitą vietą tolesniam auginimui turi apžiūrėti valstybinis arba įgaliotasis veterinarijos gydytojas ir šių kiaulių siuntas turi lydėti Veterinarijos pažymėjimas.

Pažymėjimo forma patvirtinta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2006 m. birželio 15 d. įsakymu Nr. B1-387 „Dėl Veterinarijos pažymėjimo formos patvirtinimo“.

Visi rajono kiaulių laikytojai, ūkininkai iki š.m. rugsėjo 15 d. privalo įregistruoti ūkiuose laikomas kiaules.

Kiaulės registruojamos nemokamai Šilutės VMVT (Šilutė, Ramučių g. 14) ir rajono seniūnijose. Registraciją atlieka žemės ūkio specialistai, duomenis privaloma atnaujinti kas ketvirtį.

Ūkininkai turėtų kasdien tikrinti savo kiaules, ar neatsirado neįprastų požymių ar elgesio, taip pat stebėti naujai įsigytų kiaulių sveikatos būklę.

Labai svarbu nelaikyti kiaulių lauke, kad būtų užkirstas kelias kontaktams su laukiniais gyvūnais.

Drabužiai, įranga ir transporto priemonės turi būti valomos ir dezinfekuojamos. Kiaulių laikymo vietose neturėtų lankytis pašaliniai asmenys.

Griežtai draudžiama gyvulius šerti virtuvės atliekomis – vienu iš pagrindinių šaltinių, per kurį užkratas plinta.

Kilus įtarimams dėl gyvulių sveikatos būklės sutrikimų, kiaulių laikytojai turi nedelsdami kreiptis į privatų veterinarijos gydytoją arba į Šilutės VMVT tel. (8 441) 62286, (8 441) 62287, 8 693 58441.

Viršininko pavaduotojas – valstybinis veterinarijos inspektorius Vytautas JASAITIS