„Elektrinės girliandos turi daug parametrų, kurie gali lemti elektros sunaudojimą. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo. Ant kiekvienos girliandos pakuotės būna nurodyta jos bendra galia, matuojama vatais (W), ir kokios – LED ar kaitrinės – joje lemputės. Svarbu ne tik pačios girliandos, bet ir kiek jų kabinsite, kiek laiko laikysite įjungtas“, – sako „Elektrum Lietuva“ atstovas Mantas Kavaliauskas.
Ruošiantis puošti namus Kalėdoms galima iš anksto paskaičiuoti, kiek maždaug kainuos elektros sąnaudos ir pagal tai nuspręsti, kiek ir kokių naudoti. Sudėkite visų planuojamų naudoti elektrinių papuošimų galią ir iš gauto skaičiaus padalinkite 1000. Taip sužinosite, per kiek valandų visi papuošimai sunaudos vieną kilovatvalandę (kWh) elektros. Tarkime, visų jūsų papuošimų bendra galia siekia 50 W, tuomet 1 kWh visi jie sunaudos per 20 valandų. Jei papuošimai veiks po maždaug 4 valandas per dieną, o per mėnesį iš viso 120 valandų, tai per šį laikotarpį bendras jų sunaudotos elektros energijos kiekis bus apie 6 kWh, už kurį dabartinėmis kainomis sumokėsite kiek daugiau nei 1 eurą.
Renkantis elektrines dekoracijas patariama atkreipti dėmesį, kad jų lemputės būtų LED. Jos ekonomiškesnės, efektyvesnės nei kaitrinės, sunaudodamos tiek pat elektros šviečia ryškiau, gali tarnauti iki 30 tūkst. valandų. Šiuo metu prekybos vietose dažniausiai ir parduodamos LED lempučių girliandos, tačiau daugelis namuose dar turi ir naudoja iš senų laikų užsilikusias girliandas su kaitrinėmis lemputėmis. Jas vertėtų pakeisti naujomis, su LED lemputėmis, nes tokios saugesnės, ilgaamžiškesnės ir naudoja kur kas mažiau elektros – apie 80 proc. mažiau elektros energijos, nei kaitrinių lempučių girliandos.
Kambario dekoracijas visi išjungia eidami miegoti, tačiau esančios lauke neretai šviečia visą naktį, taip naudodamos elektrą. Daugelis vidaus patalpoms skirtų girliandų turi laikmačius, kuriuos galima nustatyti, pasirenkant, po kiek laiko girlianda išsijungs. Tas pats galioja ir lauko papuošimams, turintiems laikmačius. Jei tokių nėra – galima naudoti atskirus daviklius, reaguojančius į dienos šviesą: sutemus jie girliandas įjungia, o praėjus nustatytam laikui – išjungia.
Pagal BNS inf.
Rašyti atsakymą