Kiek slūgtelėjęs potvynis iš naujo kyla

ZAL 4440Jau pradėjusio šiek tiek slūgti potvynio vandens lygis per pastarąsias dvi paras vėl kilstelėjo.

Pirmadienį ant kelio Šilutė – Rusnė jau bebuvo likę apie 50 cm vandens, o trečiadienį ir ketvirtadienį jo gylis vėl siekia 60-63 cm. Taip nutiko todėl, kad ledai laiko užkimšę Skirvytės upę, Atmatoje žemiau Šyšos kaimo irgi pilna ledų. Vandens tekėjimą stabdo ir Nemunu einantis ižas.

Per parą iki ketvirtadienio ryto Nemuno vanduo ties Panemune pakilo 9 cm, ties Rusne – 3 cm, o Uostadvaryje – 4 cm. Minija ir Šyša po truputį slūgsta.

Šiuo metu apsemta 15,55 hektaro Šilutės rajono teritorijos, vandens apsuptyje yra 24 kaimai su 55 sodybomis, kuriose gyvena 156 žmonės.

Vanduo yra užliejęs 71,15 km kelių: 33,75 km rajoninių kelių ir 37,4 km vietinės reikšmės kelių.

Vakar į Rusnės parduotuvę amfibija jau antrą kartą nugabenta maisto produktų. Gelbėtojai yrėsi į Šlažų kaimą pas Bronislovą Malūką – jam irgi vežė maisto produktų.

Šilutės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba praturtėjo gelbėjimo darbams reikalingu inventoriumi. Iš valstybės rezervo fondo Šilutės gelbėtojams skirtos 5 guminės valtys, gelbėjimo liemenių ir virvių. Šilutiškiai iki šiol turėjo vieną tokią guminę gelbėjimo valtį, o dabar jų rezervą dar papildė ir viena aliumininė valtis, gauta iš Klaipėdos PGT.

Antradienį surengtame Ekstremalių situacijų valdymo centro posėdyje svarstyta, ar nevertėtų į Pamarį jau kviestis kariuomenę. Visgi nuo šio žingsnio dar susilaikyta. Anot R.Renčeliausko, kol kas mūsų rajone nėra būtinybės atlikti gelbėjimo darbus.