KILKIM, BROLIAI, SAKALAIS!

2 Ansamblis lietuva kilkim broliai sakalaisSausio 22 d. Šilutės kultūros centre grupė „Thundertale“, Lietuvos kariuomenės orkestras bei ansamblis „Lietuva“ pristatys naują, ekspresyvią, uždegančią programą „Kilkim, broliai, sakalais!“.

Šiemet valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ mini savo 75-ąjį koncertinį sezoną ir tęsia rudenį prasidėjusias ir didelių publikos simpatijų sulaukusias patriotinės programos „Kilkim, broliai, sakalais!“ gastroles per Lietuvą.

Sunkusis metalas, kariškas pučiamųjų orkestro programa persipina su stilizuota liaudies muzika bei autentišku folkloru, kurį atlieka Rasa Serra ir Veronika Povilionienė. Teatralizuota siužeto linija iškalbingomis mizanscenomis palydi žiūrovą Lietuvos istorijos vingiais. Svarbiausi istoriniai įvykiai, mūšiai ir euforija iškovojus laisvę perteikia neįkainojamą mūsų krašto nepriklausomybės vertę, leidžia pajusti kovos už laisvę skonį, įkvepia tautinį pasididžiavimą ir meilę Lietuvai.

„Šiandien visi nori būti madingi, todėl turime reaguoti į besikeičiančią aplinką ir pakviesti tautą pasižiūrėti į liaudies muziką kitaip, – sako grupės „Thundertale“ lyderis Laurynas Baškys. – Mūsų tikslas – pateikti publikai liaudies dainas taip, kad vyresni žmonės brauktų džiaugsmo ašaras, o jaunimas jaustųsi „kietai“ galėdamas jas dainuoti kartu.“

„Tiek daug gerų emocijų seniai bebuvau patyręs ir pasikrovęs. Labai gerai“, -džiaugėsi Jonas (38) iš Zarasų.

„Labai netikėta skirtingų muzikos stilių samplaika, bet labai pasiteisinusi“, – sakė Judita (25) iš Ukmergės. Jai antrino ir kita žiūrovė Danutė: „Nuostabu, kaip per dainą, šokį galima papasakoti, rodos, visą mūsų šalies istoriją, atskleisti visą Lietuvos didybę ir grožį“.

Programos režisierė – ilgametė Lietuvos dainų švenčių ansamblių vakaro meno vadovė Leokadija Dabužinskaitė, programos meno vadovas – kompozitorius Giedrius Svilainis, vyr. dirigentas – Lietuvos kariuomenės orkestro vadovas, kapitonas Egidijus Ališauskas.

Programoje dalyvauja: ansamblis „Lietuva“, Lietuvos kariuomenės orkestras, grupė „Thundertale“ bei vokalistai Laurynas Baškys ir Jonas Chockevičius, solistės Rasa Serra ir Veronika Povilionienė (pakaitomis).

Koncertas vyks sausio 22 d. (penktadienį) 18 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre.

Programos trukmė – 1.30 val. be pertraukos.

Bilietų kainos: 7, 8, 9 EUR

Bilietus platina Šilutės kultūros ir pramogų centro kasa ir www.bilietupasaulis.lt

Daugiau informacijos – www.ansamblis-lietuva.lt