Kilo gaisras! Svarbiausia – išsaugoti gyvybę

DUMU SIGNALAS 1Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus nariai ėmėsi iniciatyvos atkreipti visų gyventojų dėmesį į priemones, kurios gali išgelbėti žmogaus gyvybę gaisro metu.

Skyriaus pirmininkas, savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis „Šilutės naujienoms“ priminė Šiauliuose neseniai įvykusią tragediją, kai kilus gaisrui trys vienos šeimos vaikai užduso dūmuose. Ši istorija, pasak S.Šepučio, skatina imtis priemonių, kad tokios nelaimės nesikartotų. Todėl rajono socialdemokratai nusprendė populiarinti autonominius dūmų signalizatorius, kurie, pasklidus dūmams, triukšmu įspėja apie kilusį pavojų.

Nupirkę kelias dešimtis autonominių dūmų signalizatorių, rajono socialdemokratai juos pradėjo dovanoti seniūnijose parinktoms šeimoms. Pirmuosius signalizatorius sumontuoti padėjo Šilutės rajone išrinktas LR Seimo narys Artūras Skardžius, mero pavaduotojas Algirdas Balčytis, Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovai Rimantas Mačijauskas ir Arūnas Ališauskas.

Pirmoji dovana – į Žalgirius

Pirmąją autonominių dūmų signalizatorių porą socialdemokratai nuvežė Žalgirių kaimo gyventojai Astai Bendikaitei su dukra.

Jauna moteris sakė pati pasiruošianti malkų žiemai, kūrena savadarbę centrinio šildymo krosnį, kuri sumontuota ankštoje virtuvėje. Tvarkinga šeimininkė Asta svečiams  pasakojo, kad žinojusi apie dūmų signalizatorius ir ne kartą pagalvojusi, kad toks prietaisas labai praverstų: krosnis – sena, namelis – medinis. Tačiau ji nemanė, kad autonominį dūmų signalizatorių taip lengva sumontuoti ir naudoti.

A.Bendikaitei, kaip ir kitiems akcijos dalyviams, apie dūmų signalizatoriaus naudojimą pasakojo A.Ališauskas. Prietaiso padas prie lubų prisukamas dviem medsriegiais. Pats signalizatorius lengvu rankos judesiu gali būti uždedamas ir nuimamas. Elektros energijos šaltinis – krona, įmontuota prietaiso viduje. Jos energijos pakanka vieneriems metams.

Pasak A.Ališausko, nereikia išsigąsti, jeigu dūmų signalizatorius suveiks atsiradus dūmeliui dėl prisvilusių blynų ar nevykusiai kuriant krosnį. Tuomet signalizatorių reikia išnešti į lauką, pravėdinti ir sugrąžinus į vietą jis vėl galės tarnauti.

Dovana daugiavaikei šeimaiDUMU SIGNALAS 4

Tą pačią dieną Seimo narys A.Skardžius, vicemeras A.Balčytis ir Juknaičių  seniūnas Alfredas Gaubys nuvežė dūmų signalizatorių daugiavaikei juknaitiškių šeimai.

Silva ir Antanas Skirmantai į gyvenimą leidžia 7 vaikus, iš kurių keturi dar yra Juknaičių pagrindinės mokyklos moksleiviai, o trys jau siekia aukštesnių mokslų.

Darbšti ir tvarkinga šeima, be abejonės, įstengtų ir pati įsigyti ir susimontuoti dūmų signalizatorius. Bet, pasak šeimininkės, apie tokią saugumo priemonę tiesiog nepagalvojo. Ji dėkojo svečiams, kad pasirūpino signalizatoriais ir taip priminė, jog reikia rūpintis savo saugumu. Silva sakė, kad dabar ji ir pati daug negalvos, kokią dovaną vežti artimiesiems, kuriuos planuoja aplankyti.

Kviečia dalintis

„Autonominiai dūmų signalizatoriai turėtų būti kiekvienuose namuose“, – sakė Seimo narys A.Skardžius, palaikantis rajono socialdemokratų iniciatyvą skatinti gyventojus įsigyti dūmų signalizatorius. Jis žino nemažai sodybų šeimininkų, kuriems vertėtų labiau rūpintis savo krosnimis, dūmtraukiais.

A.Skardžius tikisi, kad socialdemokratų inicijuota akcija paskatins žmones prisidėti prie tokių prietaisų populiarinimo. Automatinis dūmų signalizatorius gali būti puiki dovana artimiesiems ir kaimynams, kurie apie tokią priemonę nepagalvoja, o gal ir nepajėgia įsigyti.