Kinas po atviru dangumi: norinčiųjų daugiau nei tilpo

94519273 3417713071589782_4940561332253491200_nŠilutėje įvyko pirmasis kino po atviru dangumi seansas. Prekybos centro stovėjimo aikštelėje buvo pastatytas pripučiamas 10×7 m ekranas, pajungtos 5,5 kW galios kolonėlės, o filmą „Machinatoriai“ šilutiškiai stebėjo iš automobilių. Į renginį atvažiavo 65 automobiliai, nors norinčių buvo gerokai daugiau.

Pirmą kartą organizuojant tokį renginį, buvo ir nesklandumų, nes organizatoriai negavo leidimo garsą transliuoti radijo bangomis. Visgi kino po atviru dangumi vakaras pavyko ir tokių Šilutėje bus daugiau.

Problemos dėl garso

„Žiūrėjau filmą su žmona ir mums labai patiko. Niekada neteko taip žiūrėti kino, todėl tikrai dar kartą rinktumėmės tokią pramogą. Tokie seansai galėtų būti organizuojami vasarą nuolat“, – nauja pramoga džiaugiasi šilutiškis Edgaras.

Šilutės kultūros ir pramogų centro (KPC) direktorė Jūratė Pancerova pasakojo, kad karantino metu šilutiškiai bent jau tokiu būdu galėjo išeiti iš namų ir patirti kitokias emocijas.

Ketvirtadienį KPC darbuotojai sužinojo, kad organizatoriai negavo leidimo iš Ryšių reguliavimo tarnybos garsą transliuoti radijo bangomis automobiliuose. Kadangi Šilutė yra pasienio zonoje, čia galioja griežtesni apribojimai. Tai buvo toks dalykas, kurio nežinota pradėjus derinti renginį.

Garsą teko transliuoti per kolonėles, todėl į aikštę buvo įleista mažiau mašinų: vietoje planuotų 80 atvažiavo 65. Kadangi įgarsinimo žiūrovai klausėsi per atidarytus langus, automobiliai aikštelėje buvo pastatyti erdviau.

Edgaras komentavo, kad šie nesklandumai pablogino garsą, ypač kai filmas ne lietuvių kalba, tačiau nebuvo tiek blogai, kad sugadintų visai. „Jei seansai vyktų dažniau, norėtųsi, kad garso problemą išspręstų kitais išmaniais būdais, gal transliuotų per kokią programėlę ar kitą online platformą“, – sakė jis.

Yra planų ir trukdžių

KPC žada, kad gegužę surengs dar vieną kino po atviru dangumi seansą. J. Pancerova gavo pasiūlymą ir iš kitų kino organizatorių, kurie turi LED ekraną, tad filmus galima rodyti ir dieną, nelaukiant tamsos. Tačiau LED ekrano nuomos kaina žymiai didesnė – 1500 Eur, tad brangtų ir bilietai, ir nėra garantijos, kad susirinktų daug žiūrovų.

„Planų yra, tačiau jie dar nesuderinti, laukiame atsakymų. Galvojame, kad šilutiškius pavyks nudžiuginti dar vienu seansu“, – tikisi KPC direktorė.

Norint rodyti filmus kyla ir daugiau iššūkių. Šiuo metu organizatoriai naudojasi prekybos centro automobilių stovėjimo aikštele. J. Pancerova dėkinga „Statyk pats“ vadovams, kurie leido rengti kino vakarą ir žada toliau tai daryti. Visgi gegužės mėnesį pailgėja parduotuvės darbo laikas, o tai sukeltų papildomų nepatogumų.

Vasarą, kai galbūt pasibaigs karantinas, kino vakarus galvojama rengti kiemelyje Liepų gatvėje. Žiūrovai galėtų įsitaisyti ant kilimėlių ar sėdmaišių, o ir bilietai tada būtų pigesni.