Kiniją aplankiusios verslininkės sveikatos sėmėsi iš arbatų, nefrito akmens, orchidėjų žiedų

IMG 8273Kinų masažai, įvairios mankštos, begalinė arbatų ir homeopatinių medikamentų įvairovė, nefrito akmens ir orchidėjų žiedų panaudojimas sveikatinimui – tai vis dalykai, apie kuriuos ypač daug dabar gali papasakoti „Fohow“ atstovybės Šilutėje vadovė Virginija Rudienė ir jos kolegė Ligita Kužmarskienė.

Šilutiškės verslininkės neseniai grįžo iš kelionės po Kiniją, kurią už gerus darbo rezultatus joms dovanojo kompanijos vadovybė. Nors kelionė buvo poilsinė, bet kompanijos vadovai turėjo tikslą parodyti savo darbuotojoms ir sveikatinimo ypatumus šioje šalyje. Šilutiškės grįžo susižavėjusios.

Dėl masažo būtinai konsultuokitės

V.Rudienė ir L.Kužmarskienė pirmiausia akcentuoja bendrą visų kinų darbo specifiką: darbui save atiduoti 100 procentų ir dirbti taip, kad klientas išeitų labai patenkintas ir būtinai grįžtų. Tai matoma absoliučiai visose gyvenimo sferose, sveikatinimo – taip pat.

Kelis masažo kabinetus aplankę turistai iš Lietuvos pastebėjo, kad visuose juose dirbama su natūraliais preparatais. Pageidaujantys šių preparatų gali ir įsigyti.

Masažo kabinetų lankytojus pirmiausia pasitinka gydytojas. Dirbdamas su medicininiais aparatais jis diagnozuoja žmogaus ligas, negalavimus ir konsultuoja, kokie masažai jam tinkamiausi: limfodrenažiniai, taškiniai, akupunktūriniai ar dar kiti.
Įdomu tai, kad diagnostika, grupės narių pastebėjimu, buvo stebėtinai tiksli. DSC01309

Lietuvių grupėje buvo tokių, kurie manė, jog jiems, pavyzdžiui, per lėtai teka limfa, tad reikėtų limfodrenažinio (ar kokio kito) masažo. Bet gydytojo verdiktas buvo kitoks, jis skyrė kitokį masažą.

Tad dabar Virginija ir Ligita žino ir kitiems pataria: nespręskime patys, koks masažas mums tiktų, būtinai konsultuokimės su specialistu.

Ligas nustato iš kapiliarų, nago ir pulso

Dar vienas diagnozavimo būdų – kapiliaroskopas, kuriuo ligos nustatomos pagal kapiliarų būklę. Du šiuos prietaisus šilutiškės parsivežė. Jais netrukus pradės dirbti kai kurie mūsų medikai.

Stebėtinai tiksliai, anot Virginijos ir Ligitos, viso organizmo sveikatos būklę kinai diagnozuoja ir iš dešinės rankos bevardžio piršto nago, prieš tai patepę jį specialiu aliejumi.

Dar vienas nusistebėjimą lietuviams kėlęs diagnostikos būdas – pulso klausymas. Tai irgi padeda kinams labai tiksliai nustatyti įvairias ligas.

Daug mankštinasi, turi arbatos gėrimo ritualus

Kinai, ypač – vyresnio amžiaus, yra labai pamėgę įvairiausias mankštas. Kinijos parkai nuolat pilni senelių su vaikais, kur šie ir žaidžia, ir mankštinasi didelę dienos dalį.

Dar viena ypač populiari sveikatinimo priemonė – įvairios arbatos. Kinai, pasak mūsų pašnekovių V.Rudienės ir L.Kužmarskienės, nepradeda pietų neišgėrę švelnios, lengvos įvairių žolių arbatėlės. Vienos arbatos geriamos vakare ir skirtos mažinti dienos nuovargį bei stresą, kitos – organizmą suaktyvinti dieną.

Arbatos iš daugybės jos rūšių galima išsirinkti visuose prekybos centruose, daug Kinijoje ir vadinamųjų arbatos namų.

IMG 8142Kinijoje užauginama apie 80proc. visos pasaulio arbatos, kinai gerai žino įvairių jos rūšių veiksmingumą, paruošimo būdus ir laikosi specialių ritualų. Vienas svarbiausių – gerti arbatą ne iš didelių puodelių, o iš labai mažyčių specialių indelių. Toks arbatos gėrimas kartu yra ir poilsis, ir meditacija, ir tiesiog pabuvimas su savimi ir su šeima.

Būtent šeimai yra skirti ir visi kinų vakarai. Net prekybos centrai vakarais nedirba. Visą darbo dieną tenykščiai dirba itin įtemptai, tad vakaras skiriamas poilsiui.

Gydosi homeopatiniais vaistais ir nefritu

Lietuviai Kinijoje aplankė ne vieną vaistinę ir visur stebėjosi, kad jose beveik nėra cheminių vaistų, nes tokių kinai beveik nenaudoja. Didžioji dauguma parduodamų preparatų – homeopatiniai, daug preparatų iš ryklio taukų ir kitų jūros gyvūnų, įvairių žolių. Šilutiškės atkreipė dėmesį, kad kordicepso preparatai ir Kinijoje labai brangūs.

Kinijoje gydymui plačiai naudojamas nefrito akmuo. Iš šio akmens arba su juo pagaminta daug įvairių gydymo priemonių – masažuoklių, apyrankių, papuošalų ir net interjero detalių. Tikima, kad šis akmuo ne tik gydo negalavimus, ypač – širdies, bet ir harmonizuoja aplinką.

Dar vienas plačiai ir gydymui, ir grožio procedūroms kinų naudojamas augalas – orchidėjos. Iš šių plačiai paplitusių gėlių gaminami priedai arbatoms, įvairios grožio puoselėjimo priemonės.