Filmo „Vilko vaikai“ (Wolfskinder) režisierius Rickas Ostermannas atvyksta į „Vokiško kino dienas“ ir dalyvaus diskusijose su žiūrovais, kurios vyks po filmo seansų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
„Su „vilko vaikų“ istorijomis pirmąkart susidūriau jau seniai, tačiau visą tą laiką negalėjau jų pamiršti.“
Pasakojimai apie vokiečių vaikus, kurie po Antrojo pasaulinio karo, vieniši ir bejėgiai, kamuojami alkio ir troškulio, buvo priversti bėgti iš buvusios Rytprūsių teritorijos į Lietuvą, sukėlė didžiulį Ricko Ostermanno susidomėjimą.
Jo paties šeiminės aplinkybės, išklausytos istorijos ir apsilankymai kadaise vokiečiams priklausiusiame krašte sustiprino jo ryžtą pastatyti filmą apie šių žmonių likimą ir apie tai, ką jiems teko patirti.
Geriausi filmo rekvizitai – Šilutės krašto gamta ir išskirtinė architektūra, mūsų krašte filmuojant „Vilko vaikus” buvo įsitikinusi Lietuvos kino studijos komanda ir vokiečių kino kompanija „Zum goldenen Lamm“.
Filmavimo komanda Kintuose praleido apie dvi savaites, turėjo 9 filmavimo dienas. Vokiečių kino kompanijos užsakymu Lietuvos kino studijos komanda rūpinasi organizaciniais filmavimo dalykais nuo mažiausių smulkmenų.
Filmo tema artima Mažosios Lietuvos žmonėms.
Režisierius Rickas Ostermannas gimė Paderborne, baigęs mokyklą ir atlikęs karinę tarnybą jis dirbo filmavimo darbų vadybininku, filmavimo aikštelės administratoriumi ir režisieriaus asistentu, kuriant įvairią kino ir televizijos produkciją Hamburgo ir Liuneburgo apylinkėse.
Prie „vilko vaikų“ temos režisierius ir scenaristas pirmąkart prisilietė savo pirmajame įtemptame trumpametražiame filme „Still“ („Tyliai“), kurio premjera įvyko 2009 m. Maxo Ophülso kino festivalyje.
Po to filmas buvo rodamas įvairiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose kino festivaliuose, pelnė 2009 m. Ourensės filmų festivalio (Ispanija) premiją už geriausią režisūrą, o po metų – Friedricho Wilhelmo Murnau fondo premiją už geriausią trumpametražį filmą:
2012 m. Rickas Ostermannas kartu su kino kompanija „Zum-Goldenen-Lamm Filmproduktion“ pastatė Lietuvoje savo pirmąjį filmą „Vilko vaikai“. Prieš imdamasis šio darbo režisierius ir scenaristas išsamiai tyrinėjo aplinkybes ir daug kalbėjosi su tų laikų liudininkais.
„Per atitinkamas draugijas ir jų kontaktinius asmenis man pavyko užmegzti ryšius su šiais labai atsargiais ir droviais žmonėmis, kurių papasakotos istorijos ir likimai paliko man gilų įspūdį ir mane labai sujaudino. Jie padėjo man suteikti šiam filmui ir jo veikėjams daugiau gyvybingumo ir autentiškumo.“
Rickas Ostermannas daugiausia dėmesio skiria, jo paties žodžiais tariant, ne istoriniams ar politiniams aspektams, o fiziniams vaikų išgyvenimams ir jų kančioms. Todėl šis režisūrinis debiutas tapo jaudinamu ir labai emocionaliu filmu.
Filmas „Vilko vaikai“ pirmąkart buvo parodytas 70-ajame Tarptautiniame Venecijos kino festivalyje, o dabar jį galima išvysti per „Vokiško kino dienas“ Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Šių miestų žiūrovus Rickas Ostermannas kviečia į diskusiją vaikų pabėgėlių tema, kuri retai sulaukia dėmesio, bet yra labai svarbi Vokietijai ir Lietuvai.
Filmo seansas dalyvaujant Rickui Ostermannui į Klaipėdą atkleiauja kovo 6 dieną 18 valandą, KKKC parodinėse erdvėse.
Apie filmavimo užkulisius Kintuose skaitykite čia.
„Dėkoju už puikų laiką jūsų nuostabiame Šilutės krašte! Buvo puiku čia filmuoti savo filmą“, – perdavė linkėjimus režisierius R.Ostermann.
Rašyti atsakymą