„Kintai Arts“ gražina Kintų erdves

kintai arts3Kintuose jau daug metų veikianti ir klasikinės muzikos festivalius organizuojanti VšĮ „Kintai Arts“ imasi gražinti ne tik savo rezidencijos, bet ir aplinkines viešąsias erdves. Šios įstaigos rūpesčiu tikimasi gauti finansavimą aplinkos gražinimo ir kultūros išsaugojimo projektui.
Metų pradžioje „Kintai Arts“ paprašė leisti teikti svarstyti Šilutės savivaldybės tarybai projektą „Nauji požiūriai į Kuršių marių vandens paveldą„, ir prie jo įgyvendinimo prisidėti ne mažiau nei 10 proc. visų projekto partnerio tinkamų išlaidų. Balandžio 23 dieną politikai pritarė dalyvauti minėtame projekte.

Dabar Savivaldybė, kartu su Klaipėdos universitetu, Rusijos Kaliningrado Technikos universitetu, Kaliningrado buriavimo asociacija, Kushaja Kosa parko fondu bei „Kintai Arts„ galės teikti paraišką pagal 2014 – 2020 Lietuvos ir Rusijos tarpvalstybinio bendradarbiavimo programą.

„Kintai Arts“ direktorė Audra Juodeškienė sakė, jog minėtam projektui tikimasi gauti apie 165 000 Eur sumą. 150 000 Eur – Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos, 15 000 Eur – Šilutės savivaldybės indėlis.
Pasak A. Juodeškienės, jei pasiseks, šis projektas taps 2019 metais pradėto projekto „Nuo paprasto iki pažįstamo“ tęsiniu. Šis projektas bus baigtas tik 2022 metais.

Iki šiol kartu su Kaliningrado srities partneriais buvo įgyvendinti senovinių vėtrungių gamybos mokymai, sutvarkytos „Kintai Arts“ rezidencijos vidaus patalpos bei statomi du (po vieną partnerių vietose) senoviniai laivai. Planuojama, kad abu laivai dalyvaus kurioje nors 2022 metų laivų regatoje. 2019 metų pabaigoje šis projektas buvo pripažintas geriausiu ES tarpsieninio bendradarbiavimo projektu.

Tiek pirmasis, tiek antrasis projektai skirti pramoginių laivų laivybos ir turizmo sąlygų gerinimui.

Antruoju projektu partneriai ketina tobulinti navigacijos metodiką istoriniam ir šiuolaikiniam buriavimui bei siekti, kad iš naujo būtų atgaivinta laivyba Kuršių mariose palei sieną su Kaliningrado sritimi.

„Kintai Arts“ antruoju projektu planuoja sutvarkyti savo rezidencijos bei šalia esančių dviejų daugiabučių namų aplinką, tarp rezidencijos ir abiejų daugiabučių esančią aikštę. Joje bus vaikų žaidimų aikštelė, apželdinimas, kuris paslėps toliau esančius tvartus, automobilių stovėjimo aikštelė. Naujojoje aikštėje bus eksponuojami pleneruose sukurti meno kūriniai. Apie tai jau kalbėta su daugiabučių gyventojais.