Kintai paskelbti knygininkų sostine su geriausia Pamario bibliotekininke

metu bibliotekininke nausedaiteLietuvos bibliotekininkų draugijos rengiama 15-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė su šūkiu „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“ balandžio 29-ąją Kintų daugiafunkciame centre vainikuota renginiu, kurio metu pasveikinta ir geriausia šių metų rajono bibliotekininkė. Ja tapo Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo vyriausioji bibliotekininkė Vaida Nausėdaitė.

Renginio metu apdovanoti ir kiti knygos bičiuliai bei „ginklanešiai“, surengtos žinių varžytuvės „Muilo burbulai, muzika, degustacija…“, o visus susirinkusiuosius puikia pavasariška nuotaika užkrėtė kaimo kapela „Žemaitkiemis“ (vad. Aldona Balčienė).

Kintai – knygininkų sostinė

„Biblioteka – tai žmonės, ateinantys ir praleidžiantys laiką, viskuo besidomintys. Tokie žmonės – bibliotekos kūrėjai“, – sakė renginio vedėja Sandra Jablonskienė, pridurdama, kad rajono biblioteka ir jos darbuotojai visuomet stengiasi būti „ant bangos“. Tą liudijo ir salėje eksponuoti per metus bibliotekininkų laimėti trofėjai: apdovanojimai, padėkos raštai bei stenduose publikuotos fotografijos su įamžintomis akimirkomis iš įvairių renginių.metu bibliotekininke nausedaite  bibliotekininkai

Kodėl bibliotekininkų šventė surengta būtent Kintuose? Anot šventės vedėjos Sandros, tai – ypatinga proga, dėl kurios šiemet čia visi knygos bičiuliai susibūrė ne dėl šalia tyvuliuojančių marių ar vieno iš aktyviausių seniūnų. Jaukiose Kintų daugiafunkcio centro patalpose iškilmingai buvo sutikta ir pasveikinta šių metų geriausia Pamario bibliotekininkė – Vaida Nausėdaitė. Ir dėl to, jau antrą kartą nuo 2001 metų, Kintai paskelbti bibliotekininkų ir knygininkų sostine.

Įvertinta už aktyvią veiklą

Šiemet, kaip ir kasmet, Nacionalinės Lietuvos bibliotekininkų savaitės metu buvo skelbtas konkursas dėl geriausio Pamario krašto bibliotekininko vardo. Priminsime, kad laureatą išrenka patys bibliotekininkai, įvertindami kolegos turiningiausius darbus, pelnytus išskirtinius profesinius laimėjimus per praėjusius metus.

Jauni ir žvalūs rajono bibliotekininkai šventės metu neskaitė oficialaus protokolo, bet pristatė pačių sukurtą vaizdo medžiagą, kurioje parodytos Vaidos – geriausios šių metų Pamario bibliotekininkės – asmeninės savybės: disciplinuotumas, organizuotumas, aktyvumas, užsidegimas įgyvendinti prasmingus bendruomenei darbus, noras padėti įvairiose situacijose, informatyvumas, lankstumas ir dinamika, idėjos, kūrybingumas, pomėgis iššūkiams, iniciatyvumas, atvirumas pokyčiams ir taip toliau…

Po šių gražių žodžių bibliotekos kūrėjai su direktore Dalia Užpelkiene bei geriausia praėjusių metų Pamario krašto bibliotekininke Elena Dragūniene pakvietė į sceną Kintų filialo vyr. bibliotekininkę Vaidą atsiimti jai paruošto apdovanojimo ir regalijų.

Atsidėkodama už įvertinimus jaunoji Kintų bibliotekininkė labiausiai dėkojo savo kolegei Nijolei Justienei, šeimai, kurios nariai taip pat buvo atėję pasveikinti, ir, žinoma, visiems skaitytojams bei Kintų bendruomenei.

Padėkos bičiuliams

metu bibliotekininke norbutienei padekos rastasPasveikinti rajono bibliotekininkų atvyko rajono meras Vytautas Laurinaitis, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, politikas Steponas Kazlauskas.

Lietuvos kultūros ministro Šarūno Biručio padėkos raštus rajono bibliotekininkams ir jų bičiuliams perskaitęs meras juos įteikė F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjai Aldonai Norbutienei – už skaitymo skatinimą, žinių ir kultūros sklaidą Pamario bendruomenėse; žurnalistui Petrui Skutului, nominuotam „Metų žurnalisto“ vardu, bei S.Kazlauskui – ištikimam bibliotekos rėmėjui.

Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė taip pat pasidžiaugė rajono bibliotekininkų atkakliu darbu.

Peržvelgdama nuveiktų darbų ir laimėtų apdovanojimų sąrašus, ji sakė, kad turbūt visoje šalyje nėra šaunesnių bibliotekininkų, kurie sulaukia dėmesio net iš pačios Prezidentės. Kaip vieną įsimintiniausių laimėjimų V.Griškevičienė paminėjo neseniai bibliotekininkų laimėtą prizą regioniniuose apdovanojimuose „Išminties marios“. Kreipdamasi į knygos bičiulius Kultūros skyriaus vedėja palinkėjo stovėti prie tų durų, kurios visad atsidaro.

Aiškinosi geriausius burbulų pūtikus

Po apdovanojimų ceremonijos bibliotekininkų šventė tęsėsi varžytuvėse „Muilo burbulai, muzika, degustacija…“ Žinias demonstravo šešios komandos: „Raudonieji“ – Kintų seniūnijos ir bendruomenės komanda, „Geltonieji“ – Kintų pagrindinės mokyklos komanda, „Oranžiniai“ – Vydūno kultūros centras ir jaunimo klubas, „Mėlynieji“ – Ventės ir Šturmų bendruomenė, „Žalieji“ – F.Bajoraičio viešosios biblioteka ir „Elektriniai“ – Kintų bibliotekos lankytojai.

Kuri iš komandų geriausia, sprendė ekspertė – geriausio Pamario bibliotekininko vardu nominuota Vaida Nausėdaitė, „Žvitriąja akimi“ pavadintas P.Skutulas ir bibliotekos direktorė Dalia Užpelkienė.

Komandos turėjo atpažinti „užkoduotas“ ekrane krašto asmenybes, ragauti sultis, pyragus ir išvardinti jų sudedamąsias dalis, atspėti paslaptingų miltelių rūšį bei muzikos atlikėjus. Paskutinioji rungtis – namuose parengtas sveikinimas geriausiai Pamario bibliotekininkei Vaidai – buvo lemiamas žingsnis pergalės link.

Nors komisija neslėpė, kad išsiaiškinti, kurie sumaniausi, buvo sunku, tačiau galiausiai į salės priekį pakvietė nugalėtojus – Kintų Vydūno kultūros centro ir jaunimo klubo komandą.